Jelgavas cietumā karantīnu pagarina līdz 21.maijam

Jelgavas cietuma ārskats FOTO: Gatis Dieziņš/LETA

Pašlaik Jelgavas cietumā ir 67 Covid-19 pozitīvi ieslodzītie, un tika lemts pagarināt iepriekš noteikto karantīnu līdz 21.maijam, aģentūra LETA noskaidroja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Cietumā tiek nodrošināta ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana.

Aprīļa sākumā šajā cietumā Covid-19 bija konstatēts četriem ieslodzītajiem.

Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Jelgavas cietumā papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem pārtraukta valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē.

Tāpat pārtraukta resocializācijas programmu un izglītības īstenošana, kā arī ieslodzīto nodarbināšana pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu.

Pārtraukta arī ieslodzīto konvojēšana uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš slēgtā cietuma augstākajā un vidējā režīma pakāpē, ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus kameras, kā arī aizliegts dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku.

Ieslodzītajiem ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju.

Jau ziņots, ka Covid-19 iepriekš konstatēts arī citos cietumos un uz konkrēta laika periodu bija noteikta karantīna.

Uz augšu
Back