Indijā ugunsgrēkā Covid-19 slimnīcā gājuši bojā vismaz 18 cilvēki

FOTO: AP/Scanpix

Ugunsgrēkā privātā Covid-19 slimnīcā Indijas Gudžartas štatā naktī uz sestdienu gājuši bojā vismaz 18 cilvēki, paziņojusi policija.

Saskaņā ar šobrīd pieejamo informāciju upuru skaitā ir 16 koronavīrusa pacienti un divi darbinieki. 32 pacientus ugunsdzēsējiem un slimnīcas darbiniekiem izdevies izglābt un pārvest uz tuvējām slimnīcām.

Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka ugunsgrēku varēja izraisīt īssavienojums slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

Indijas premjerministrs Narendra Modi izteicis līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Štata varas iestādes devušas rīkojumu sākt izmeklēšanu un paziņojušas, ka upuru ģimenēm tiks izmaksātas kompensācijas.

Indijā, kas piedzīvo Covid-19 otro vilni, pēdējo nedēļu laikā šis ir jau piektais ugunsgrēks slimnīcās. Iepriekšējie četri izcēlušies kaimiņos esošajā Maharaštras štatā, ko pandēmija skārusi vissmagāk.

Indijas mediji šīs traģēdijas skaidro ar slimnīcu pārslodzi un saspringto darba režīmu apstākļos, kad tās pat nespēj uzņemt visus pacientus.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Indijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 401 993 cilvēkiem un kopējais inficēšanās gadījumu skaits valstī pārsniedzis 19 miljonus.

No vīrusa izraisītās slimības diennakts laikā miruši vēl 3523 cilvēki, un kopējais tās upuru skaits sasniedzis 211 853.

Aprīlī vien valstī reģistrēti aptuveni septiņi miljoni jaunu inficēšanās gadījumu, bet, rēķinot uz iedzīvotāju skaitu, Indijas rādītāji salīdzinājumā ar daudzām valstīm ir relatīvi zemi.

Tomēr, kā uzskata daudzi eksperti, ņemot vērā nepietiekamos testēšanas apjomus un nepilnīgo nāves gadījumu uzskaiti, patiesie skaitļi varētu būt daudz lielāki.

Indijas slimnīcās trūkst gultasvietu un skābekļa balonu, tās ir pārpildītas un vairs nespēj uzņemt visus pacientus.

Uz augšu
Back