Tuvākajās dienās uz Zemes varētu nogāzties fragmenti no Ķīnas nesējraķetes

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6
Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Tuvākajās dienās uz Zemes varētu nogāzties fragmenti no Ķīnas nesējraķetes, ar kuru pagājušajā nedēļā orbītā tika nosūtīts Ķīnas jaunās kosmosa stacijas centrālais modulis.

Kosmosa eksperti brīdina par nekontrolējamu 20 tonnu nesējraķetes "Long-March 5B" ieiešanu Zemes atmosfērā. "Long-March 5B" dizaina dēļ tās centrālo pakāpi nevar vadīt un tai nav noteiktas trajektorijas, lai tā nogāztos jūrā konkrētā vietā.

Kā pavēstīja Kembridžas Hārvada-Smitsona astrofizikas centra astrofiziķis Džonatans Makdovels, "mēs nezinām, kur tā ieies atmosfērā, un sliktākajā gadījumā tas būtu kā nelielas lidmašīnas avārija, kas izstiepta simtiem kilometru garā līnijā".

Nav skaidrs, cik daudz fragmentu nesadegs pēc ieiešanas atmosfērā, "taču pietiekoši, lai nodarītu kaitējumu," sacīja Makdovels.

Tā kā raķetes centrālā pakāpe apriņķo Zemi 90 minūtēs, nav iespējams precīzi noteikt, kad un kur tā ieies atmosfērā un sadegs.

2020.gada maijā sešas dienas pēc "Long-March 5B" pirmā lidojuma tās atlūzas nogāzās Āfrikas rietumu valstī Kotdivuārā, nodarot bojājumus vairākām mājām dažos ciemos.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais