Krievijas opozīcija peļ pret Navaļnija atbalstītājiem vērsto likumprojektu

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. FOTO: Babuskinsky District Court Press Service via AP

Krievijas opozicionāri pauduši nopēlumu iecerētajiem likuma grozījumiem, kas ierobežos iedzīvotāju tiesības startēt parlamenta vēlēšanās, norādot, ka tādējādi notiek vēršanās pret ieslodzītā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītājiem.

"Mēs jau esam lielā skaitā pieredzējuši "likumus pret Navaļniju", bet nekā tāda, protams, nav bijis," tviterī par likumdevēju iniciatīvu norādīja viens no tuvākajiem Navaļnija sabiedrotajiem Leonīds Volkovs.

"Ja esi pēdējā pusgada (!) laikā ziedojis Korupcijas apkarošanas fondam - tu nedrīksti startēt uz Valsts domi. Esi strādājis par Navaļnija štāba koordinatoru pēdējo trīs gadu laikā (!!) - tu nedrīksti startēt uz Valsts domi," ieceres būtību raksturoja Volkovs.

"Jūs vienkārši paskatieties - katrā rindiņā ir bailes," norādīja Volkovs, tviterī publicējot saiti uz ierosinātajiem grozījumiem.

"Atklāta, turklāt retrospektīva, tiesību atņemšana tūkstošiem cilvēku, īsts fašisms," sašutis ir opozicionārs.

Vairāki parlamenta deputāti otrdien iesniedza priekšlikumu, kas paredz liegt ekstrēmistu organizāciju biedriem tiesības startēt vēlēšanās.

Tas jau pavisam drīz varētu tikt attiecināts uz Navaļnija atbalstītājiem.

Šobrīd Maskavas tiesā atrodas lieta, kurā prokuratūra lūdz vairākas Navaļnija organizācijas atzīt par ekstrēmistiskām.

Krievijas finanšu uzraudzības dienests pagājušās nedēļas beigās Navaļnija reģionālos štābus iekļāva ekstrēmistu un teroristu organizāciju sarakstā.

Navaļnija atbalstītāji šos soļus raksturojuši kā politiski motivētus.

Likumprojektā paredzēts, ka parlamenta vēlēšanās startēt nevar par ekstrēmistisku atzītu organizāciju bijušie līderi, kā arī cilvēki, kas tām ziedojuši naudu.

Kā skaidroja Volkovs, likumdevēju solis liecina par bailēm no tādiem Navaļnija atbalstītājiem kā Ļubova Soboļa.

Soboļa grasās startēt rudenī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās.

Uz augšu
Back