Sidneja izmeklē jaunu inficēšanās gadījumu avotu; Jaunzēlande aptur "ceļošanas burbuli"

Covid-19 testēšanas klīnika Sidnejā. Ilustratīvs foto. FOTO: REUTERS/Loren Elliott

Austrālijā Sidnejas veselības dienesti cenšas noskaidrot avotu nule konstatētajiem gadījumiem, kad notikusi inficēšanās ar Covid-19 vīrusu, vienlaikus Jaunzēlande paziņojusi, ka uz laiku aptur bezkarantīnas "ceļošanas burbuli" ar Jaundienvidvelsas štatu.

Sidnejā inficēšanās apstiprināta kādam 50-60 gadus vecam vīrietim un viņa sievai, savukārt varasiestādes izplatījušas brīdinājumu attiecībā uz vairāk nekā 20 vietām, kur viņi pārvietojušies pilsētas teritorijā laikā, kad paši bija infekciozi.

Pāra saslimšana ir kopš aprīļa sākuma pirmie gadījumi, kad Sidnejā notikusi inficēšanās ārpus karantīnas viesnīcām.

Sidnejā no ceturtdienas plkst.17 cilvēkiem sabiedriskajā transportā un telpās atkal jābūt maskās, pavēstīja Jaundienvidvelsas gubernatore Gledisa Beredžikliana.

"Mēs uzskatām, ka tā ir proporcionāla reakcija uz draudošajiem riskiem," žurnālistiem sacīja gubernatore.

Notekūdeņu analizēs konstatētas vīrusa paliekas Sidnejas rietumu iekšpilsētā.

Pēc šī paziņojuma Jaunzēlande pavēstīja, ka "ceļošanas burbuļa" režīmu ar Jaundienvidvelsas štatu aptur uz laiku, līdz būs gūta lielāka skaidrība par inficēšanās avotiem.

Kā apliecināja Jaundienvidvelsas veselības jomas amatpersona, genomiskajos testos konstatēta vīrieša inficēšanās saistība ar kādu ceļotāju, kas atgriezies no ASV un uzturas vienā no pilsētas karantīnas viesnīcām.

Šobrīd tiek izmeklēts, kā notikusi vīrusa noplūde sabiedrībā.

Austrālijā nav Covid-19 vīrusa plašas kopienas transmisijas, tomēr ir pieredzēti vairāki uzliesmojumi no karantīnas viesnīcām, kas savukārt izraisījis ierobežojumu ieviešanu.

Uz augšu
Back