Sadursmēs Jeruzalemē ievainoti vairāk nekā 200 cilvēku

FOTO: AFP/SCANPIX

Jeruzalemē piektdienas vakarā notika nopietnas sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas drošības spēkiem, un tajās ievainoti vairāk nekā 200 cilvēku, liecina palestīniešu mediķu un Izraēlas policijas dati.

Sadursmēs ievainoti 205 palestīnieši, 88 no viņiem hospitalizēti, sestdienas rītā pavēstīja palestīniešu Sarkanais Pusmēness.

Daudziem trāpījušas gumijas lodes.

Atbilstoši Izraēlas policijas datiem ievainoti 17 policisti, bet pusei ievainoto sniegta palīdzība slimnīcās.

Policija pavēstīja, ka sadursmes notikušas vecpilsētā pie svētvietas, kas ir jūdaistu galvenā svētvieta Tempļa kalns, bet musulmaņi to pazīst kā Aksas mošejas kompleksu.

Palestīnieši apmētāja ar akmeņiem un petardēm policistus, kas tad vērsās pret nekārtību cēlājiem.

Tūkstošiem musulmaņu dievlūdzēju pirms tam bija sapulcējušies uz lūgšanām gavēņa mēneša ramadāna pēdējā piektdienā.

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass eskalācijā vainoja Izraēlu.

Arī Gazas joslā valdošā palestīniešu kustība "Hamas" nosodīja Izraēlas rīcību.

Izraēla "par savu agresiju samaksās", teikts "Hamas" paziņojumā.

ASV Valsts departaments un ANO īpašais sūtnis Tors Venneslands pauda nopietnu satraukumu par vardarbību Jeruzalemē un Rietumkrastā, kā arī mudināja uz savaldību.

Kopš ramadāna sākuma un palestīniešu vēlēšanu atlikšanas ir vairākkārt izcēlies saspīlējums un vardarbība Jordānas rietumkrastā un Jeruzalemes austrumdaļā.

Nekārtības sākotnēji izraisīja palestīniešu sašutums par Izraēlas policijas īstenotām blokādēm Jeruzalemes vecpilsētā ramadāna laikā. Saspīlējumu tālāk uzkurināja palestīniešu ģimeņu iespējama izlikšana no mājām Šeihdžarrahas rajonā.

Izraēlas drošības spēki paziņoja, ka piektdienas rītā izjaukuši uzbrukumu robežsargu bāzei Jordānas rietumkrasta ziemeļos un nogalinājuši divus uzbrucējus.

Uz augšu
Back