Prokuratūra divus vīriešus apsūdz par uzņēmēja Vaivada aplaupīšanu un vairākām citām laupīšanām

Cietuma restes. Ilustratīvs attēls. FOTO: Unsplash

Rietumzemgales prokuratūra martā uzrādījusi apsūdzību diviem vīriešiem par bruņotām laupīšanām, tostarp par 2019.gada rudenī notikušo uzņēmēja Mamerta Vaivada aplaupīšanu viņa mājās, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūrā un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē informēja, ka 1967. un 1982.gadā dzimušajiem vīriešiem inkriminē laikā no 2018. gada līdz 2020. gada janvārim izdarītas zādzības un bruņotas laupīšanas.

Kopumā inkriminētas piecas laupīšanas un trīs zādzības. Vienam no apsūdzētajiem papildus inkriminē arī mantas tīšu bojāšanu.

Visi noziegumi izdarīti Zemgales reģionā, pārsvarā Jelgavā un Jelgavas novadā. Apsūdzība liecina, ka vīrieši ielauzās privātmājās un cietušajiem draudēja gan ar nazi, gan ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu. Lai novērstu pretošanos un atvieglotu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, cietušajiem sasēja rokas un kājas ar izolācijas lentu.

No privātmājām tika nolaupīti pārsvarā juvelierizstrādājumi un nauda. Kopējie cietušajiem nodarītie materiālie zaudējumi kopumā ir aptuveni 50 000 eiro. Vaivada gadījumā tika nolaupīta nauda un jubilejas monētas.

Kopumā lietā ir 12 cietušie.

Viens no apsūdzētajiem agrāk tiesāts par laupīšanu un slepkavību, savukārt otrs tiesāts par zādzībām un ar narkotikām saistītiem noziegumiem.

1944.gadā dzimušais uzņēmējs Vaivads savulaik bija AS "Ventspils nafta" padomes priekšsēdētājs un AS "Latvijas naftas tranzīts" prezidents.

Uz augšu
Back