Noraida rosinājumu Nacionālās drošības padomes sastāvā iekļaut tieslietu ministru

TVNET/LETA
Noraida rosinājumu Nacionālās drošības padomes sastāvā iekļaut tieslietu ministru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Latvijas Republikas Saeima

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vairākums šodien noraidīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) rosinājumu tieslietu ministru iekļaut Nacionālās drošības padomes (NDP) sastāvā.

Šāds lēmums pieņemts arī pēc NDP viedokļa saņemšanas, ka tās esošais sastāvs jau atbilst NDP funkcijām. Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, NDP sekretārs Jānis Kazociņš komisijai norādīja, ka padome ir izskatījusi jautājumu par iespējamām izmaiņām tās sastāvā, rūpīgi izvērtējot argumentus par padomes paplašināšanu.

NDP norāda, ka tā bieži izmanto iespēju pieaicināt attiecīgus valdības locekļus un ekspertus ziņot par jautājumiem, kuri skar viņu kompetenci. Arī tieslietu ministrs ir piedalījies padomes sēdēs darba kārtības jautājumu izskatīšanā, kuri skar tiesiskumu no valsts drošības viedokļa. "Padome ir apņēmusies arī turpmāk pielietot šādu praksi," teikts Kažociņa vēstulē komisijai.

Arī atsevišķi komisijas deputāti norādīja uz iespēju padomes sēdē nepieciešamības gadījumā pieaicināt tieslietu ministru.

Likumā pašlaik noteikts, ka NDP padomes locekļi ir Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētājs, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Ministru prezidents, aizsardzības ministrs, ārlietu ministrs un iekšlietu ministrs.

NDP saskaņo augstāko valsts institūciju un amatpersonu īstenotu vienotu valsts politiku nacionālās drošības jomā un izskata tās pilnveidošanas gaitu un problēmas, kā arī ar nacionālo drošību saistītos plānus un koncepcijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu