Premjere: Lietuva sākusi sarunas par Covid-19 vakcīnu ražošanu

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lietuvas valdība sākusi sarunas par Covid-19 vakcīnu ražošanu valstī, trešdien paziņoja premjerministre Ingrīda Šimonīte.

"Es nevaru nosaukt kompānijas vai minēt konkrētus vārdus, bet - jā, valdība īsteno centienus, runājot ar uzņēmumiem un Eiropas Komisiju, konkrēti, ar [iekšējā tirgus] komisāru Tjerī Bretonu, lai izmantotu potenciālu, kāds Lietuvai ir, un ražotu šeit vakcīnas," žurnālistiem sacīja Šimonīte.

"Mēs izvērtējam iespējas, kā mēs varam palīdzēt uzņēmumiem izveidot partnerattiecības," viņa piebilda.

Iespējas ražot vakcīnas Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite otrdien pārrunāja ar uzņēmuma "Northway Biotech" valdes priekšsēdētāju Vladu Aļģirdu Bumeli šīs kompānijas apmeklējuma laikā.

"Northway Biotech" vadītājs sacīja, ka uzņēmums varētu sākt ražot vakcīnas aktīvo vielu, agrākais, pēc gada, pēc tam, kad būs noslēgti līgumi ar vakcīnu ražotājiem.

Pēc Bumeļa teiktā, "Northway Biotech" varētu ražot aktīvo vielu "AstraZeneca" un `"Novavax" vakcīnām.

Pašlaik Viļņas uzņēmums "Thermo Fisher Scientific Baltics" ražo komponentus, kas tiek izmantoti koronavīrusa vakcīnu ražošanā.

Armonaite teica, ka Lietuva nosūtījusi vēstuli Bretonam, lūdzot viņu "pievērst uzmanību Lietuvas uzņēmumiem". Pēc ministres sacītā, komisārs plānojot apmeklēt Lietuvu.

Uz augšu
Back