S, 23.09.2023.

Ko ņemt vērā pirms siltumnīcas iegādes

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Unsplash

Dārzkopjiem jaunas siltumnīcas iegāde vai uzstādīšana ir svarīgs solis pagalma labiekārtošanā – pareizā izvēle sekmēsies ar veiksmīgu ražu, vieglāku dezinficēšanu un arī piešķirs dārzam odziņu. Lūk, vairākas nianses, ko apsvērt pirms siltumnīcas iegādāšanās.

Īstā novietne 

Pirms iegādājies siltumnīcu, piemeklē vietu dārzā, kuru pēc iespējas vairāk un biežāk apspīd saules gaisma. Izvairies no vietām, kur blakus atrodas garas struktūras, piemēram, koki, sētas, mājas, kas varētu noēnot siltumnīcu. Ņem vērā, ka saulei vajadzētu siltumnīcu apspīdēt no visām pusēm.

Apsildīšana

Tieši no temperatūras ir atkarīga laba raža. Iegādājoties gatavu siltumnīcu, pārliecinies, ka tai ir nodrošināta laba mitruma un siltuma izolācija. Lūko pēc kvalitatīvām siltumnīcām, kuru sienas ir veidotas no stikla vai polikarbonāta. Plēves siltumnīcas vēsākajos mēnešos var nosegt ar burbuļplēvi, kas aizklās caurumus un samazinās siltuma zudumu. Tāpat neaizmirsti par termometru, kas īpaši nozīmīgs būs ziemas laikā, ja siltumnīcā pārziemo daudzgadīgie augi.

Foto: Unsplash

Noteksistēma

Tikpat nozīmīgs elements siltumnīcas izvēlē ir notekas un iespēja uzkrāt lietusūdeni. Lūkas, caurules un citas detaļas būs lielisks palīgs siltumnīcas atvēsināšanai un ūdens uzkrāšanai.

Ventilācija

Ņem vērā, ka siltumnīcas karstajās vasaras dienās pārkarst un tāpēc var nokalst daži augi. Laba ventilācija nodrošinās optimālu siltā un aukstā gaisa apmaiņu, tāpēc rūpīgi pārskati siltumnīcas ventilācijas iespējas.

Unsplash

Mitruma kontrole

Jāņem vērā, ka mitrums siltumnīcā var gan uzlabot augu kvalitāti, gan arī to bojāt. Pirms pērc siltumnīcu, pārliecinies, lai tajā kādā stūrī vai vietā neuzkrājas ūdens, bet vienlaikus tā ātri neizžūst. Kvalitatīvās siltumnīcās mitruma līmenis saglabāsies nemainīgs teju visas diennakts garumā – optimālā mitruma līmenī augi neizkaltīs un nepārkarsīs.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu