Pk, 12.08.2022.

Rīgā un Pierīgā astoņas dzelzceļa pieturas paredzēts pārveidot par mobilitātes punktiem

TVNET/LETA
Rīgā un Pierīgā astoņas dzelzceļa pieturas paredzēts pārveidot par mobilitātes punktiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Dzelzceļa stacija. Ilustratīvs foto
Dzelzceļa stacija. Ilustratīvs foto Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgā un Pierīgā astoņas dzelzceļa pieturas paredzēts pārveidot par mobilitātes punktiem, lai, atbraucot ar vilcienu, varētu pārsēsties citā transportā, kas pievestu tuvāk galamērķim, informēja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Baiba Ābelniece.

Rīgas pilsētvidē paredzēts veidot sešus mobilitātes punktus - Bolderājā, Šķirotavā, Zemitānos, Sarkandaugavā, Dauderos, Ziemeļblāzmā, savukārt Pierīgā - divus mobilitātes punktus Carnikavā un Saulkrastos.

Ābelniece norādīja, ka, attīstot dzelzceļa satiksmi, konkrēti ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda finansējumu paredzēts stiprināt sabiedriskā transporta koridorus - Rīga-Bolderāja, Rīga-Carnikava-Saulkrasti, Rīga-Ogre-Jēkabpils, galvaspilsētā un tās apkārtnē mazinot atkarību no sastrēgumiem un saīsinot ceļā pavadāmo laiku.

Pie dzelzceļa stacijām plānota arī segtu velonovietņu izbūve, lai līdz stacijai aizbrauktu ar velosipēdu un tālāk dotos ar vilcienu,

tādējādi izvairoties no galvaspilsētas satiksmes sastrēgumiem.

Ābelniece pauda, ka pašlaik plānots, ka Ziemeļblāzmas, Dauderu un Sarkandaugavas mobilitātes punktos izveidojamie velosavienojumi iekļausies esošajā Rīgas pilsētas veloinfrastruktūrā. Savukārt Zemitānu mobilitātes punktam pienāks jaunā metrobusa līnija, un tas tiks integrēts esošajā velosatiksmē. Šķirotavas mobilitātes punkts tiks sasaistīts ar tramvaja līnijas pagarinājuma izbūvi un kopā ar to paredzēto veloinfrastruktūru.

Mobilitātes punktu izveidi Rīgā nodrošinās Rīgas domes pašvaldība, ārpus Rīgas - Pierīgas pašvaldības.

Satiksmes ministrija strādā pie jauna vilcienu iepirkuma, kas pašlaik paredz septiņu jaunu bateriju vilcienu izmantošanu Rīgas un Pierīgas satiksmē. Atveseļošanas fonda ietvaros paredzētie ieguldījumi jāīsteno līdz 2026.gadam.

Vienlaikus plānoti arī citi sabiedriskā transporta sistēmas uzlabojumi Rīgā un Pierīgā - līdz 2023.gada beigām paredzēts ieviest vienoto sabiedriskā transporta biļeti, kā arī salāgotu atiešanas grafiku un reāllaika pasažieru informācijas sistēmas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu