Pk, 12.08.2022.

Saeimā šodien apstiprina deputātu sastāva izmaiņas

TVNET/LETA
Saeimā šodien apstiprina deputātu sastāva izmaiņas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Latvijas Republikas Saeima

Saeima šodien apstiprināja izmaiņas parlamenta deputātu sastāvā, ko radīja "Par cilvēcīgu Latviju" (PCL) jeb "KPV LV" izslēgšana no koalīcijas, kā arī deputātes Ineses Ikstenas (AP) došanās viņsaulē.

Ņemot vērā, ka aizvadītajā nedēļā pēc ilgstošas cīņas ar slimību 53 gadu vecumā mūžībā devās Saeimas deputāte, "Latvijas attīstībai" valdes locekle Ikstena, viņas mandātu aizpildīs Saeimā esošais Mārtiņš Šteins (AP). Līdz šim viņam mandāts bija piešķirts uz laiku, kamēr Artis Pabriks (AP) pilda aizsardzības ministra pienākumus.

Attiecīgi Saeimai balsojot "par", Šteins ieguva patstāvīgu deputāta mandātu.

Šteina vietā "mīksto mandātu" jeb mandātu uz laiku piešķīra Viesturam Liepkalnam, kurš ir piekritis uzņemties deputāta pienākumus uz laiku.

Saeima lēma arī par izmaiņām parlamenta sastāvā, ko radījusi PCL izslēgšana no koalīcijas, kā arī politiķu kopīgais lēmums amatā nomainīt izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP).

Mandāti atjaunoti iepriekšējai labklājības ministrei Ramonai Petravičai (PCL) un Šuplinskai. Tā rezultātā "mīksto mandātu" zaudēja Petravičas aizstājējs Edgars Kronbergs un Šuplinskas aizstājējs - no frakcijas izstājušais deputāts Andris Kazinovskis.

Tikmēr jaunā labklājības ministra Gata Eglīša (JKP) vietu parlamentā uz laiku, kamēr Eglītis pildīs ministra pienākumus, ieņems Satiksmes ministrijas Juridiskā departamenta Tiesību aktu nodaļas juriskonsulte Līva Kreituse.

Analogs gadījums ir saistībā ar jauno iekšlietu ministri Mariju Golubevu (AP), par kuras pēcteci Saeima ievēlēja līdzšinējo Rīgas domes deputātu Māri Mičerevski, kuram gan nebūšot ļauts darboties "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijā, ņemot vērā, ka iepriekš viņš izstājās no "Latvijas attīstībai", sakot, ka viņam neesot pieņemama partijas līderu aizkulišu tirgošanās.

Mičerevskis bija iesaistīts "caurlaižu skandālā", kas iepriekšējam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) maksāja viņa ministra posteni.

Golubevai, uz laiku pametot Saeimu, par AP Saeimas frakcijas priekšsēdētāju kļūs Pūce.

Savukārt jaunās izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) vietā Saeima apstiprināja pilnvaras līdzšinējam Limbažu novada pašvaldības izpilddirektoram Mārim Beļauniekam (JKP). Viņš strādās Saeimā tik ilgi, kamēr ministres pienākumus pildīs Muižniece.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu