Urbanovičs pārsteigts par steigu Ādamsona izdošanā

"Saskaņa" valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs, Saeimas deputāts Jānis Ādamsons FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Lai gan partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs vēl nav iepazinies ar Ģenerālprokuratūras vēstuli  un pamatojumu Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona (S) izdošanai apcietināšanai, viņš pauda pārsteigumu un izbrīnu par steigu, kādā sasaukta sēde par kolēģi "kā par kaut kādu bīstamu noziedznieku".

Urbanovičs arī komentēja, ka deputātiem neesot bijusi iespēja iepazīties ar nepieciešamo informāciju un balsošana bija "uz aklo".

Politiķis vēl vakar esot saticis Ādamsonu un nekas neesot liecinājis par šodienas notikumiem. Tas esot dīvaini un ir jābūt ļoti nopietniem iemesliem šādai steigai un rīcībai, pauda parlamentārietis.

Kā ziņots, Saeimas vairākums šorīt nolēma izdot deputātu Jāni Ādamsonu (S) apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

"Par" viņa izdošanu balsoja 69 deputāti, "pret" - pieci, bet balsojumā atturējās četri politiķi.

Ādamsons sēdes laikā paziņoja, ka nezinot, kas viņam tiek inkriminēts.

Ādamsons darbojas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā un viņam nav Satversmes aizsardzības biroja izsniegta pielaide valsts noslēpumam, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra Saeimu lūdza piekrist deputāta kratīšanai, aizturēšanai un apcietināšanai.

Lēmuma projektā, ko Saeimas prezidijā iesniedza parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, teikts, ka tas ir par piekrišanu 13. Saeimas deputāta Ādamsona kratīšanai, par kratīšanas veikšanu Saeimas deputāta dzīvesvietā un darba vietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemto priekšmetu apskatei.

Uz augšu
Back