Pk, 12.08.2022.

Latvijā aizliedz no ārvalstīm ievest ūdeles un neapstrādātas ūdeļu ādas

TVNET/LETA
Latvijā aizliedz no ārvalstīm ievest ūdeles un neapstrādātas ūdeļu ādas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Zilā ūdele
Zilā ūdele Foto: EPA-AFI

Saistībā ar Covid-19 izplatības riskiem valdība ceturtdien, 10.jūnijā, aizliedza no ārvalstīm Latvijā ievest ūdeles un neapstrādātas ūdeļu ādas.

Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka turpmāk Latvijas teritorijā būs aizliegts ievest ūdeles un neapstrādātas ūdeļu ādas no citām valstīm. Vienlaikus grozījumi paredz, ka turpmāk Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) noteiks pasākumus Covid-19 infekcijas uzraudzībai ūdeļu, citu Mustelidae dzimtas dzīvnieku un jenotsuņu populācijā.

Tāpat PVD pārziņā būs Covid-19 situācijas uzraudzība minēto dzīvnieku populācijā un ziņošana Eiropas Komisijai.

Turpmāk ūdeļu, citu Mustelidae dzimtas dzīvnieku un jenotsuņu īpašniekiem jāizstrādā biodrošības pasākumu plāns saskaņā ar PVD izvirzītajām prasībām, kā arī novietnē vai mītnē dzīvniekus varēs ievest saskaņā ar noteiktajām prasībām.

Tāpat dzīvnieku turētājam būs jānodrošina novietnē strādājošām personām Covid-19 diagnostikai obligātie rutīnas skrīninga testi, kā arī jākontrolē, ka novietnē strādā tikai tādas personas, kurām nav konstatēts Covid-19 infekcijas ierosinātājs un nav infekcijas slimības simptomu.

Grozījumi paredz, ka novietnē vai mītnē dzīvniekus no citas Latvijas teritorijā esošas novietnes vai mītnes ieved, ievērojot, ka novietnei nav noteikti dzīvnieku pārvietošanas un dzīvnieku neapstrādātu ādu izmantošanas ierobežojumi, kā arī dzīvniekus pirms ievietošanas novietnē pie pārējiem dzīvniekiem tur atsevišķi un novēro vismaz 14 dienas, nodrošinot atsevišķu personālu un aprīkojumu to turēšanai, barošanai un kopšanai. Savukārt, ja novērošanas laikā nav konstatēts Covid-19 infekcijas ierosinātājs, dzīvniekus pēc novērošanas perioda ievietos novietnē pie pārējiem dzīvniekiem.

Covid-19 infekcijas skartās ūdeļu novietnes īpašnieks vai turētājs, saskaņā ar noteikumu grozījumiem, sadarbojas ar PVD un Slimību profilakses un kontroles centru un ievēro tā sniegtos norādījumus, lai nodrošinātu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu ieviešanu novietnē.

Pēc PVD pieejamās informācijas, Latvijā 12.maijā bija reģistrētas deviņas kažokzvēru audzētavas, no kurām piecās novietnēs tiek turēti 100 590 dzīvnieku, no tiem 63 935 - skartajā kažokzvēru novietnē.

Grozījumi stāsies spēkā dienā pēc izsludināšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu