Pk, 19.08.2022.

Angela Merkele jūlijā viesosies Vašingtonā

TVNET/LETA
Angela Merkele jūlijā viesosies Vašingtonā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
ASV prezidents Džo Baidens, Vācijas kanclere Angela Merkele.
ASV prezidents Džo Baidens, Vācijas kanclere Angela Merkele. Foto: EPA/ANDREAS GORA / POOL, EPA/Andrew Harnik / POOL

Jūlija vidū paredzēta Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizīte Vašingtonā, kuras laikā viņa tiksies ar ASV prezidentu Džo Baidenu viņa rezidencē Baltajā namā. Vizītes mērķis ir stiprināt valstu divpusējās attiecības, kā arī uzlabot transatlantiskās saites. 

Merkeles 15.jūlija vizīte "apstiprinās dziļās divpusējās saites starp Savienotajām Valstīm un Vāciju", paziņojumā norādīja Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki.

Merkeles brauciens uz Vašingtonu būs viens no viņas pēdējiem ārzemju ceļojumiem, pirms viņa vēl pēc aptuveni trim mēnešiem pametīs pasaules skatuvi, kad viņai būs jāatkāpjas no Eiropas lielākās tautsaimniecības valdības vadītāja posteņa.

Kopš Merkele pirms 16 gadiem stājās kanclera amatā, Baidens ir jau ceturtais ASV prezidents, kas rezidē Baltajā namā.

Merkele būs tikai trešā kādas ārvalsts līdere, kas ciemosies Baltajā namā kopš Baidena inaugurācijas janvārī, tā kā viņa pirmos varas mēnešus citus jautājumus nomāca pandēmijas krīze.

Vienīgie divi ārvalstu līderi, kas līdz šim apmeklējuši Baidenu Baltajā namā, ir Japānas un Dienvidkorejas premjerministri.

Baidens un Merkele runās par soļiem Covid-19 pandēmijas apturēšanai, kā arī virkni citu izaicinājumu, arī klimata izmaiņu radītajiem draudiem, ekonomiskās pārticības sekmēšanu un starptautiskās drošības stiprināšanu.

Merkelei bija izveidojušās ciešas darba attiecības ar ASV prezidentu Baraku Obamu, bet Donalda Trampa prezidentūras laikā Berlīnes un Vašingtonas attiecības bija saspringtas.

Tramps ieņēma protekcionistisku nostāju un asi kritizēja Merkeli, arī saistībā ar kancleres liberālo bēgļu politiku, Vācijas tirdzniecības saldo un Berlīnes nepietiekamo finansiālo ieguldījumu ASV vadītajā NATO aliansē.

Kopš stāšanās amatā Baidens bez kavēšanās ķēries pie ASV transatlantiskos saišu atjaunošanas, īpaši ASV un Vācijas attiecību uzlabošanas.

Viens no pirmajiem Baidena lēmumiem bija atcelt Trampa rīkojumu par ASV karaspēka izvešanu no Vācijas, kas vairoja spriedzi valstu attiecībās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu