T, 31.05.2023.

Arī Viesnīcu un restorānu asociācija pieprasa atlikt nodokļu reformas īstenošanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Lita Krone / LETA

Arī Viesnīcu un restorānu asociācija ir pievienojusies vairākām citām organizācijām un asociācijām, pieprasot atlikt minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) sistēmas ieviešanu.

Viņa norādīja, ka, balstoties uz biedru aptauju, LVRA jau iepriekš publiski paudusi, ka ir vairāki būtiski argumenti, kādēļ plānotās izmaiņas ir jāatceļ, piemēram, Covid-19 krīze un tās sekas, kas joprojām nosaka tūrisma, viesmīlības un ar to saistīto nozaru darbu.

Tāpat Graikste uzsvēra, ka tiek pārkāpta Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomē panāktā vienošanās, netiks veidotas darba attiecības ar personām,

kam objektīvu apstākļu dēļ vienīgā iespēja strādāt ir nepilna laika darbs un arī pašiem nav izdevīgi reģistrēties kā pašnodarbinātajiem.

"Līdz ar to pieaugs bezdarbs, cietīs mazkvalificētais darbaspēks un personas ar zemiem ienākumiem, valsts budžets no plānotajiem 50 miljoniem eiro, ticamāk, saņems 8-10 miljonus eiro, bet minimālā VSAOI ieviešana palielinās izmaksas vismaz 20-30% apmērā, kas ir ļoti straujš izmaksu pieaugums ņemot vērā esošo situāciju," pauda Graikste.

Ievērojot minēto, LVRA aicina Saeimas deputātus pieņemt likumprojektu, kas paredzētu minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņa atlikšanu līdz brīdim, kad ekonomika ir atkopusies no Covid-19 krīzes ierobežojumiem.

Jau ziņots, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), 53 uzņēmēju organizācijas un nozaru asociācijas ir nosūtījušas atklāto vēstuli Saeimas deputātiem, prasot atlikt minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) sistēmas ieviešanu ar 1.jūliju, sacīja LTRK pārstāvji.

Saeimas deputātiem nosūtītajā vēstulē uzņēmēju organizācijas un nozaru asociācijas prasa Saeimas deputātus pieņemt likumprojektu, kas paredzētu minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņa atlikšanu līdz brīdim, kad ekonomika ir atkopusies no Covid-19 krīzes ierobežojumiem, vienlaikus šajā laikā dodot iespēju labot konstatētos sistēmas brāķus.

Vēstulē tiek uzsvērts, ka jau nodokļu politikas izmaiņu izstrādes gaitā uzņēmumu organizācijas norādīja, ka jauna sociālās apdrošināšanas sistēma būtu izstrādājama ārpus valsts budžeta likumprojektu paketes, kā arī ļaujot ekonomikai atkopties pēc Covid-19 krīzes sakarā valdības noteiktajiem uzņēmējdarbības ierobežojumiem. Tāpat tiek atgādināts, ka sistēmas izstrādes gaitā netika ņemti vērā racionāli un kvalitatīvas sistēmas izveidei nozīmīgi uzņēmēju argumenti, kas būtu devuši iespēju izvairīties no virknes sistēmā konstatējamo brāķu.

Vēstules parakstītāji uzskata, ka minimālo VSAOI sistēma ir izstrādāta nepilnīgi un tās ieviešana ar 1.jūliju tautsaimniecībai nesīs ievērojamus negatīvos efektus, kurus neatsvērs sagaidāmie sistēmas ieguvumi.

Tāpat ziņots, ka maija beigās LTRK un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) nosūtījušas vēstuli Valsts prezidentam, Ministru prezidentam un finanšu ministram, aicinot atlikt minimālo VSAOI sistēmas ieviešanu ar 1.jūliju.

Līdztekus vēstīts, ka likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" no 1.jūlija paredzētās minimālās iemaksas ir obligāts maksājums, ko par katru katru sociāli apdrošināmo personu jāveic vismaz no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Minimālo iemaksu objekts ir trīs minimālās algas - 1500 eiro ceturksnī.

Tāpat vēstīts, ka gatavību runāt par VSAOI iespējamu atlikšanu paudušas vairākas Saeimas frakcijas, tai skaitā koalīcijā esošās.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais