C, 18.08.2022.

Lemeža uzstāšanās okupētajā Krimā: drošības dienests veicis pārrunas ar mūziķi

TVNET/LETA
Lemeža uzstāšanās okupētajā Krimā: drošības dienests veicis pārrunas ar mūziķi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 27
VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus
VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus Foto: TVNET

Pēc tam, kad mūziķis Jānis Lemežs piedalījās mūzikas festivālā Krimā, Valsts drošības dienests (VDD) ar mākslinieku veicis preventīva rakstura pārrunas.

VDD ir izvērtējis konkrēto gadījumu, kā rezultātā ar personu tika veiktas preventīva rakstura pārrunas, skaidrojot situāciju un informējot par šādas rīcības iespējamajām tiesiskajām sekām, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

Plašākus komentārus VDD nesniedz.

VDD maijā apliecināja, ka ir sācis vērtēt Lemeža dalību mūzikas festivālā Krievijas anektētajā Krimā.

Vienlaikus VDD atgādināja, ka Krimas Autonomā Republika ir neatņemama Ukrainas sastāvdaļa. 2014.gadā Krievija veica tās prettiesisku aneksiju, uz ko reaģējot, Eiropas Savienība noteica sankcijas pret vairākām personām par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu.

Ņemot vērā šos apstākļus, VDD aicina Latvijas iedzīvotājus neceļot uz Krimu, kā arī apzināties, ka par ES noteikto sankciju pārkāpšanu ir paredzēta kriminālatbildība.

Internetā pieejamā informācija liecina, ka festivālā "Ceļš uz Jaltu" Lemežis un krievu mākslinieks Deniss Maidanovs izpildījuši dziesmu "Balāde par zaldātu".

Līdzīgs gadījums VDD redzeslokā nokļuva arī 2017.gadā. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka toreiz bijusī Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska bija cirka festivāla žūrijā promaskavisko kaujinieku kontrolētajā Luhanskā, Ukrainas austrumos.

VDD toreiz paziņoja, ka jebkāda veida atbalsts pasākumiem Donbasa daļā Ukrainā, kas atrodas nelikumīgo bruņoto prokremlisko kaujinieku grupējumu kontrolē, neveicina Ukrainas konflikta noregulējumu un ir pretrunā Latvijas skaidri paustajam atbalstam Ukrainas teritoriālajai vienotībai. Tāpat dienests norādīja, ka personas, kuras sniedz atbalstu vai piedalās šajā Donbasa daļā notiekošos pasākumos, nonāk VDD redzeslokā saistībā ar augstiem pretizlūkošanas riskiem.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Lemežis ir dziedātājs, komponists, multiinstrumentālists. Savu mūziķa karjeru viņš sācis kā pianists Fēliksa Ķiģeļa grupā, uzstājoties kopā ar Latvijā un ārvalstīs zināmiem māksliniekiem.

Tāpat viņš, piemēram, 2016.gadā bija starp koncerta dalībniekiem biedrības "9maijs.lv" rīkotajās nacisma sagrāves svinībās Rīgā, Pārdaugavā pie padomju armijas karavīru pieminekļa.

Lemežis arī vairākkārt piedalījies atlasē jauno izpildītāju konkursam "Jaunais vilnis".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu