IeM parlamentārās sekretāres dēla firma tiek pie ievērojama pasūtījuma no ministrijas

Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole. FOTO: Zane Bitere/LETA

Šī gada sākumā Iekšlietu ministrijai radās akūta vajadzība pasūtīt 1000 videonovērošanas kameru, kā arī programmu, kas būtu spējīga apstrādāt kameru safilmēto materiālu.

Steigas pamatojums – lai vieglāk strādāt ar Covid-19 noteikumu pārkāpējiem

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs neorganizēja atklātu konkursu, bet izmantoja daudz vienkāršāko sarunu procedūru ar šauru pretendentu loku. Divu miljonu sešsimt tūkstošu pasūtījumus saņēma pirms nepilna gada dibināta firma, bez pieredzes tik lielos projektos.

Iepirkumu izsludināšanas brīdī

tā piederēja iekšlietu ministra Sanda Ģirģena biroja parlamentārās sekretāres Signes Boles dēlam.

27

Aizbildinoties ar Covid 19 diktētu steigu, ministrijas un to iestādes jau gadu rīko steidzamus iepirkumus – sākot ar maskām un medicīnas iekārtām, līdz datortehnikai un iestāžu remontiem.

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs pavasarī izsludināja divus iepirkumus. Viens bija par programmas iegādi, kas spētu vienotā tīklā savienot visas valstij un pašvaldībām piederošās video novērošanas sistēmas un ļautu ērti apstrādāt safilmēto. Otrs – par tūkstoš videonovērošanas kameru iegādi un uzstādīšanu. Tas ir daudzmiljonu iepirkums un

cīņai firmu starpā vajadzētu būt sīvai. Taču tā nenotika.

27

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs, aizbildinoties ar steigu, sarīkoja sarunu procedūru, kurā piedalījās tikai trīs pretendenti. Uzvarēja firma, kurai ir redzamas saites ar tā brīža iekšlietu ministra Sanda Ģirģena biroja amatpersonām.

Iepirkums pamatots ar valdībā skatītu slepenu Iekšlietu ministrijas informatīvo ziņojumu par drošu tehnoloģisko rīku un risinājumu izmantošanu robežu pārvaldības stiprināšanai un epidemioloģisko risku mazināšanai. Tajā teikts, ka kameras jāpērk steidzami.

Gan programmas, gan kameru iepirkums sākās ar sludinājumu Informācijas centra mājas lapā. Februārī tajā publicēti paziņojumi par priekšizpēti. Interesenti aicināti 5 dienu laikā iesniegt savus piedāvājumus, cik maksā centra prasībām atbilstoša programma un kameras. Pieteicās trīs.

Pēc mēneša uz sarunu procedūru uzaicinātas tikai tās firmas, kas bija februārī pamanījušas sludinājumus Informācijas centra mājas lapā. Zemākās cenas piedāvāja firma KB open.

Kompānija KB open dibināta 2020.gada 20.februārī. Tā reģistrēta daudzdzīvokļu mājā Kaivas ielā. Firmai nav biroja, nav mājas lapas internetā, izziņu dienestos nav pieejams tās telefons.

Līdz šā gada martam tās īpašnieks bija 1995.gadā dzimušais Kārlis Bole, kurš no 2017.gada darbojies ģimenes transporta un nekustamā īpašuma biznesā. Viņš ir bijušā iekšlietu ministra Sanda Ģirģena parlamentārās sekretāres Signes Boles dēls.

Signe Bole ir bijusi policijas un KNAB izmeklētāja. 2019.gadā viņa sāka strādāt par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena biroja vadītāju, vēlāk kļuva par parlamentāro sekretāri. Bijušais ministrs Ģirģens ir priecīgs par konkursa iznākumu, jo uzvarējis lētākais piedāvājums. Viņš pazīst Kārli Boli, taču noliedz, ka būtu viņam palīdzējis tikt pie pasūtījuma.

Iepirkumu procedūras vidū, kad KB Open jau bija saņēmis uzaicinājumu piedalīties sarunās par miljonu darījumiem, uzņēmums mainīja īpašniekus.

8.martā firma no Kārļa Boles pārrakstīta uz Gerdas Gotļevskas vārda.

27

Arī viņai ir saistība ar Boļu ģimeni. Lursoft dati rāda, ka viņa ir valdes locekle un līdzīpašniece transporta apkopes un iznomāšanas kompānijā Green Fleet Services. Te īpašniekos līdz 2019.gadam bijis arī Kārļa Boles tēva brālis un darba devējs firmā Karlo Transports Jānis Bole.

Atbildē uz Nekā personīga jautājumiem e-pastā uzņēmuma KB open pārstāvji skaidro, ka ir jauns inovatīvs uzņēmums, kam ir līgums ar Latvijā vadošo vairumtirgotāju.

Pēc Nekā personīga intereses uzmanību video novērošanas sistēmas iepirkumam pievērusi pagājušajā nedēļā amatā apstiprinātā iekšlietu ministre Marija Golubeva no Attīstībai/Par. Viņa valsts sekretāram Dmitrijam Trofimovam uzdevusi veikt dienesta pārbaudi.

Līgumi ar kompāniju KB open noslēgti uz četriem gadiem. Vairāki desmiti kameru jau esot uzstādīti.

Uz augšu
Back