Kirkorovam Lietuva paliek slēgta: tiesa noraida viņa pārsūdzību par liegumu iebraukt valstī

TVNET/LETA/BNS
Kirkorovam Lietuva paliek slēgta: tiesa noraida viņa pārsūdzību par liegumu iebraukt valstī
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Krievijas estrādes dziedātājs Filips Kirkorovs
Krievijas estrādes dziedātājs Filips Kirkorovs Foto: EPA/Scanpix

Krievijas estrādes dziedātāja Filipa Kirkorova mēģinājums pārsūdzēt viņam noteikto aizliegumu iebraukt Lietuvā beidzies ar neveiksmi - Viļņas administratīvā apgabaltiesa pirmdien viņa prasību noraidījusi. .

Kirkorovs ir populārs Krievijas izpildītājmākslinieks un producents, kas ar savu aktīvo koncertdarbību un organizatorisko darbību ietekmē dažādus sabiedrības slāņus Krievijā un citās bijušās PSRS valstīs.

Turklāt viņa koncertdarbību ārzemēs oficiālas Krievijas amatpersonas atklāti raksturo kā Maskavas "maigās varas" instrumentu.

Kirkorovs regulāri apmeklē Krievijas nelikumīgi anektēto Krimas pussalu un koncertē tur, tādējādi apzināti noliedzot Ukrainas teritoriālo nedalāmību un suverenitāti

un netieši attaisnojot Kremļa agresīvās darbības.

"Par šīm darbībām viņš iekļauts Ukrainai nevēlamo personu sarakstā, kurām ir aizliegts apmeklēt šo valsti. Ministrijas ieskatā Kirkorova vizīte Lietuvā var radīt draudus Lietuvas Republikas drošībai," norādījusi tiesa.

19.janvārī Kirkorovam tika noteikts aizliegums uz pieciem gadiem iebraukt Lietuvā, taču mūziķis šo lēmumu pārsūdzēja.

Tiesa administratīvo lietu izskatīja un konstatēja, ka Migrācijas departamenta lēmums aizliegt ārvalstniekam iebraukt Lietuvas Republikā ir pieņemts, balstoties uz kompetentas iestādes - Ārlietu ministrijas - sniegto informāciju, ka šis ārvalstnieks rada draudus valsts drošībai.

Izvērtējot tiesas rīcībā esošo informāciju, tā atzinusi, ka Migrācijas departamentam bija pamats secināt, ka prasītāja darbības raksturs ļauj atzīt, ka viņš apdraud valsts drošību.

"Lietā nav pierādījumu, kas atspēkotu tāda vērtējuma pamatotību. Tiesa arī atzīst par juridiski nepamatotu prasītāja argumentu, ka viņam noteiktā sankcija ir nesamērīga un diskriminējoša," norādīts dokumentā.

Šo lēmumu 14 dienu laikā var pārsūdzēt Lietuvas Augstākajā administratīvajā tiesā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais