Reaģējot uz Ungārijas likumu, Kariņš parakstījis atklātu vēstuli; NA pieprasa skaidrojumus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 177

Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien Latvijas vārdā parakstījis atklātu vēstuli saistībā ar jaunu Ungārijas likumu, ko Eiropas Komisija (EK) uzskata par tā dēvēto LGBTI (lesbietes, gejus, biseksuāļus, transpersonas un interseksuāļus) diskriminējošu.

Šis likums ļauj vecākiem pašiem izlemt, kādu seksuālo izglītību saņems viņu bērni, kā arī liedz nepilngadīgo vidū skaidrot homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu.

Reaģējot uz premjera rīcību, Nacionālā apvienība norāda, ka Latvijas vārdā parakstītā vēstule nav iepriekš apspriesta koalīcijas partneru vidū, tādēļ partija aicinās premjeru uz NA valdes un Saeimas frakcijas kopīgu sēdi, kas notiks pirmdien, 28.jūnijā.

Jau ziņots, ka EK piedraudējusi Ungārijai ar kārtējo pārkāpuma procedūru saistībā ar jauno likumu, kas liedz jauniešiem piekļuvi informācijai par tā dēvēto LGBTI jautājumiem.

"Ungārijas likumprojekts ir apkaunojums," trešdien paziņojusi EK prezidente Urzula fon der Leiena.

"Esmu uzdevusi saviem atbildīgajiem komisāriem pirms likums stājies spēkā sagatavot vēstuli Ungārijas varasiestādēm, kurā izteikts mūsu satraukums."

Budapešta uz to reaģējusi, paziņojot, ka pašas Leienas izteikumi esot "apkaunojoši".

TVNET jau vēstīja, ka Eiropas lietu ministru sanāksmē 13 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, tostarp arī Latvija, paudušas satraukumu par Ungārijas jauno Ungārijas likumu un aicinājušas EK vērsties pret Budapeštu ES Tiesā.

Likumprojekts, kuru Ungārijas parlaments apstiprināja pagājušajā nedēļā, aizliedz izglītības programmas un materiālus, kas nepilngadīgo vidū popularizē homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu.

Cita starpā likums paredz aizliegt jauniešiem piekļuvi grāmatām un filmām, kurās attēlotas seksuālās minoritātes.

Šīs normas iekļautas plašākā paketē, kas paredz stingrākus sodus par seksuāliem noziegumiem pret bērniem un jauniešiem, kā arī "pedofilu reģistra" izveidi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 177

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu