C, 18.08.2022.

ANO: Madagaskarā sausuma dēļ 400 000 cilvēkiem draud bads

LETA/AP
ANO: Madagaskarā sausuma dēļ 400 000 cilvēkiem draud bads
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Reuters/ScanPix

ANO Pasaules Pārtikas programma (WFP) brīdinājusi, ka Madagaskaras dienvidos stipra sausuma dēļ 400 000 cilvēkiem draud bads, kas jau prasījis upurus.

Kā norādījis WFP izpilddirektors Deivids Bīslijs, bada draudi skāruši reģionu, kas nekādā veidā nav vainojams globālajās klimata pārmaiņās, bet jau maksā par tām augstu cenu.

Pēc viņa teiktā, madagaskariešu ģimenēm mēnešiem nākas pārtikt no negataviem kaktusu augļiem, koku lapām un siseņiem.

Salu piemeklējis postošākais sausums pēdējo 40 gadu laikā, laupot cerības uz ražu. Situāciju vēl vairāk pasliktinājušas smilšu vētras, kas pēdējos gados kļuvušas biežākas un pagājušā gada nogalē padarījušas neauglīgus daudzus tīrumus.

Aptuveni 14 000 cilvēki jau atrodas kritiskā situācijā, brīdinājis WFP vadītājs, aicinādams rīkoties nevilcinoties, lai badacietēju skaits tuvākajos mēnešos nesasniegtu pusmiljonu.

Kā preses konferencē sacījusi WFP Dienvidāfrikas reģiona direktore Lola Kastro, kas kopā ar Bīsliju nesen apmeklēja Madagaskaru, simtiem bērnu novājējuši tā, ka no viņiem palikuši tikai kauli un āda. Viņa atzinusi, ka 28 gados, kopš pati darbojusies ANO Pasaules Pārtikas programmā četros pasaules kontinentos, tik smagu situāciju pieredzējusi vienīgi 1998.gadā tagadējās Dienvidsudānas teritorijā.

Kastro pastāstījusi, ka tūkstošiem cilvēku nākas pamest savas mājas sausuma piemeklētajos lauku apvidos, lai dotos pārtikas meklējumos uz pilsētām.

ANO kopā ar Madagaskaras valdību izplatījusi aicinājumu, kurā norādīts, ka jau tuvāko dienu nepieciešams palīdzēt ar aptuveni 155 miljoniem dolāru (127 miljoniem eiro), lai varētu sagādāt pārtiku, kas glābtu cilvēku dzīvības.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu