O, 30.05.2023.

Truksnis piekto reizi sēdīsies Jūrmalas mēra krēslā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Gatis Truksnis
Gatis Truksnis Foto: Edijs Pālens/LETA

Jūrmalas dome šodien par Jūrmalas mēru ievēlēja līdzšinējo domes priekšsēdētāju no Zaļo un zemnieku savienības ievēlēto Gati Truksni, informēja Jūrmalas domē.

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzītas divas kandidatūras - Truksnis un Andris Čuda (NA).

Balsošana notika atklāti, izmantojot vēlēšanu zīmes. Par Čudu nobalsoja trīs deputāti, par Truksni - vienpadsmit no 15 deputātiem.

Līdz ar to Truksnis mēra krēslā sēdīsies piekto reizi. Pirmo reizi viņš par mēru tika ievēlēts 2010.gadā.

2013.gada aprīlī viņš no amata tika atstādināts, bet atgriezās mēra krēslā pēc aptuveni trim mēnešiem. Otro reizi no amata viņš tika atstādināts 2016.gada oktobrī, bet tika atjaunots amatā pēc nepilna mēneša.

Taču jau nākamā gada janvārī Truksnis negaidīti paziņoja, par atkāpšanos no domes priekšsēdētāja amata. Šis solis tika saistīts ar viņa vēlmi atjaunot savu darbību Latvijas Zaļajā partijā un pretendēt uz mēra amatu pēc pašvaldību vēlēšanām. Tieši tā arī notika un 2017.gada 19.jūnijā viņu ar ZZS un "Saskaņas" balsīm ceturto reizi ievēlēja par Jūrmalas mēru.

Būtiski uzlabojot rezultātu, pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā uzvarējusi pilsētas mēra Trukšņa pārstāvētā ZZS, kas ieguvusi astoņas no 15 deputātu vietām domē.

Bez Trukšņa Jūrmalas domē no ZZS saraksta ievēlēta Rita Sproģe, Dace Riņķe, Irēna Kausiniece, Ieva Taranda, Inese Kārkliņa, Jānis Lediņš un Anita Adijāne.

Nacionālā apvienība ieguvusi divas vietas domē, kurās ievēlēts Andris Čuda un Rolands Parasigs-Parasiņš. Arī "Saskaņai" ir divas vietas, vēlētājiem domē ievēlot Larisu Loskutovu un Andreju Morozovu. Līdzīgs rezultāts arī partijai "Tev, Jūrmalai", no kuras ievēlēti Mārtiņš Stulpiņš un Uldis Kronblūms.

Savukārt "Jaunās Vienotības"/"Kustības "Par!"" saraksts ieguvis vienu pašvaldības deputāta mandātu, tas pienākas Intam Dālderim.

Kā iepriekš atzina Truksnis, neraugoties uz iegūto vairākumu domē, ZZS veiks pārrunas ar iespējamiem sadarbības partneriem. Sadarbības iespējas tikšot piedāvātas līdzšinējiem partneriem "Saskaņai".

Truksnis gan norādīja, ka sadarbības partneru atrašana ZZS nebūs pašmērķis, jo ar astoņām deputātu vietām partijai esot pietiekami, lai nodrošinātu domes lēmumu pieņemšanu un īstenotu savu programmu. Turklāt esot partijas, kas jau savilkušas sarkanās līnijas vai arī jau iepriekš kļuvis skaidrs, ka sadarbība nevar izveidoties.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais