Endziņš pārsūdzējis sev nelabvēlīgo spriedumu nacionālā naida lietā

LETA
Endziņš pārsūdzējis sev nelabvēlīgo spriedumu nacionālā naida lietā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Pēc iznākšanas no pirmā apcietinājuma Endziņš iedziedāja dziesmu Aiz restēm 
Ekrānuzņēmums no videoklipa
Pēc iznākšanas no pirmā apcietinājuma Endziņš iedziedāja dziesmu Aiz restēm Ekrānuzņēmums no videoklipa Foto: Ekrānšāviņš

Niks Endziņš ir iesniedzis apelācijas sūdzību par pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņš atzīts par vainīgu nacionālā naida kurināšanas lietā un viņam tika piespriests septiņu mēnešu cietumsods, pastāstīja Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā.

Tagad lieta apelācijas kārtībā skatīs Rīgas apgabaltiesa. Lietas izskatīšanas datums vēl nav nozīmēts.

Iepriekš neminot personas vārdu, prokuratūra pavēstīja, ka vīrietis apsūdzēts par nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu sociālajā tīklā "Facebook", kā arī par huligānismu.

Saskaņā ar apsūdzību pagājušā gada 30.janvārī vīrietis savā dzīvesvietā uzņēma un vēlāk publicēja "Facebook" videoierakstu ar nosaukumu "Koronas vīruss ir Latvijā! Lūdzu, dalies un brīdini citus!".

Videoieraksts saturēja izteikumus, kuru paušanas veids ir cieņu aizskarošs un naidīgi vērsts uz nesaticības provocēšanu pret ķīniešu tautības cilvēkiem un Ķīnu kā valsti, izsakoties, ka "ķīniešus un Ķīnu kā valsti vajag likvidēt un ķīnieši prot izgatavot tikai viltotas preces un viltotus mobilos telefonus".

Tāpat šajā videoierakstā viņš esot tīši izplatījis viltus ziņas par koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijas teritorijā. Minētais apgalvojums neatbilda patiesībai, jo konkrētajā periodā oficiāli netika reģistrēts neviens saslimšanas gadījums. Minētās bija viltus ziņas, kas saistītas ar veselības drošības apdraudējumu, rezultātā sabiedrībā tika radīts būtisks satraukums un nedrošības sajūta, kā arī traucēts Slimību profilakses un kontroles centra darbs.

"Apsūdzētais ar savām darbībām dezinformēja sabiedrību par faktisko situāciju valstī saistībā ar vīrusa izplatību, tādējādi lika apšaubīt Slimību profilakses un kontroles centra un pārējo iesaistīto iestāžu kopējo darbību, mudinot domāt, ka sabiedrība netiek informēta un valsts slēpj no iedzīvotājiem nozīmīgu informāciju," norādīja prokuratūrā.

Lieta tika nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, kura Endziņu atzina par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 78.panta otrajā daļā un Krimināllikuma 231.panta pirmajā daļā. Saskaņā ar Krimināllikuma 52.pantu, soda izciešanas termiņā tika ieskaitīta Endziņa atrašanās apcietinājumā no pērnā gada 31.janvāra līdz pērnā gada 6.aprīlim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais