Nedēļas laikā dubultojusies Covid-19 indijas celma izplatība Latvijā

Ilustratīvs attēls. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Nedēļas laikā dubultojusies Covid-19 Indijas jeb delta varianta izplatība Latvijā, secināms no Nacionālās references laboratorijas vadītāja Sergeja Ņikišina otrdien valdības sēdē teiktā.

Iepriekšējā nedēļā veikta gandrīz 200 pozitīvo Covid-19 testu paraugu sekvencēšana, kas ir teju puse no visiem atklātajiem Covid-19 gadījumiem, stāstīja speciālists. Latvijas biomedicīnas pētījumu un studiju centrā sekvencētajos paraugos Indijas jeb delta variants atklāts 29% gadījumu. Pirms nedēļas delta variants atklāts 15% paraugu.

"Līdz ar to mēs varam redzēt straujo dinamiku, ja salīdzinām ar maija beigām, jūnija sākumu un jūnija beigām," sacīja Ņikišins.

Turklāt delta paveids, tāpat kā citviet, arī Latvijā izspiež alfa jeb Lielbritānijas paveidu. Paralēli cirkulē arī citi Covid-19 varianti, piemēram, Ēģiptes paveids.

"Latvijā pēc apjomiem mēs testējam vidēji Eiropas Savienības (ES) līmenī," skaidroja Ņikišins, piebilstot, ka dažās valstīm, piemēram, Dānijā, Covid-19 noteikšanai testē vairāk, taču arī tur novērojams krietns testēšanas apjoma samazinājums.

Pēc viņa paustā, ir loģiski, ka ES iedzīvotāji izvēlas labāk vakcinēties pret Covid-19, nevis ik pēc trim dienām testēties.

"Tas tikai parāda, ka pēc vakcinēšanas paplašināšanās samazinās testētu personu skaits," atzina Ņikišins.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs valdības sēdē informēja, ka jūnija nogalē šis paveids bija konstatēts jau 18% paraugu.

Jau ziņots, ka jūnija beigās Ņikišins valdības sēdē informēja, ka nedēļas laikā Latvijā būtiski palielinājies Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas jeb delta varianta gadījumu skaits.

Jūnija pirmspēdējā nedēļā 15% no sekvencētajiem paraugiem konstatēts Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas jeb delta variants.

Uz augšu
Back