Zemgalē likumsargi uzgājuši nelikumīgu tabakas izstrādājumu ražotni

FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, apsekojot kādu teritoriju Zemgalē, konstatējušas nelikumīgu tabakas izstrādājumu ražotni, pavēstīja VID pārstāvji.

2021.gada jūlijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot kratīšanu kādā angārā Zemgalē, konstatēja, ka tajā nelikumīgi tiek ražoti un uzglabāti tabakas izstrādājumi.

Kratīšanas laikā izņemtas cigarešu izgatavošanas iekārtas, kās arī izgatavošanai nepieciešamie materiāli, tostarp apmēram 1250 kilogramu tabakas, cigarešu un cigarešu paciņu sagataves, kā arī brāķētā gatavā produkcija.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pret divām personām, un tām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par tabakas izstrādājumu nelikumīgu ražošanu un uzglabāšanu lielā apmērā.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back