T, 28.09.2022.

Bagdādes tirgū nograndis sprādziens; 30 bojāgājušie

TVNET/LETA
Bagdādes tirgū nograndis sprādziens; 30 bojāgājušie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Sprādziens tirgus laukumā Bagdādē
Sprādziens tirgus laukumā Bagdādē Foto: WISSAM AL-OKAILI/REUTERS

Irākas galvaspilsētā Bagdādē pirmdien sprādzienā ļaužu pilnā tirgū dzīvību zaudējuši apmēram 30 cilvēku, bet aptuveni 50 ievainoti, un atbildību par sprādziena sarīkošanu uzņēmās džihādistu grupējums "Islāma valsts", paziņoja mediķi.

Sprādziens pamatā šiītu apdzīvotajā Sadra pilsētā, Bagdādes ziemeļaustrumu priekšpilsētā, noticis laikā, kad tirgū bijis daudz cilvēku, kas iepirkušies pirms musulmaņu svētkiem "Eid al-Adha".

"Islāma valsts" savā "Telegram" kanālā ievietotā paziņojumā pavēstīja, ka spridzinātājs pašnāvnieks Abu Hamza al Irāki pūlī detonējis savu spridzekļu jostu, nogalinot vairāk nekā 30 cilvēku un ievainojot vēl 35.

Irākas prezidents Barhams Salihs nosauca šo teroraktu pret civiliedzīvotājiem par "šaušalīgu noziegumu" un izteica līdzjūtību upuriem un cietušajiem.

Bojāgājušo vidū ir astoņas sievietes un septiņi bērni, pavēstīja ziņu avoti mediķu aprindās. Saskaņā ar viņu teikto ir nogalināti no 28 līdz 30 cilvēkiem.

Kad janvārī Bagdādē ļaužu pilnā tirgū notika divi sprādzieni, laupot dzīvību 32 cilvēkiem, atbildību uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts".

Terorakts ar tik lielu upuru skaitu kā janvāra sprādzienos Bagdādē nebija pieredzēts trīs gadus.

Šādi vardarbīgi uzbrukumi bija regulāra parādība starpkopienu konfrontācijas laikā pēc ASV 2003.gada iebrukuma Irākā, kā arī vēlākajos gados, kad Irākā aktivitātes izvērsa "Islāma valsts".

Pēc vairākiem asiņainas vardarbības gadiem kaujinieku uzbrukumi Bagdādē kļuvuši par retu parādību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu