T, 31.05.2023.

Skolēnu noturēšanai Rēzeknes novada skolās pašvaldība piedāvās bez maksas iegūt autovadītāja apliecību

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Autoskolas "DBS" (Drošas braukšanas skola) telpas.
Autoskolas "DBS" (Drošas braukšanas skola) telpas. Foto: Paula Čurkste/LETA

Skolēnu noturēšanai Rēzeknes novada skolās pašvaldība arī apvienotajā novadā vidusskolēniem piedāvās bez maksas iegūt autovadītāja apliecību, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Rēzeknes novada vidusskolu audzēkņiem līdztekus vispārējai izglītībai iespēja bez maksas apgūt auto vadīšanas teorētiskās un praktiskās iemaņas un saņemt B kategorijas autovadītāja apliecību ir astoto gadu. Pagājušajā mācību gadā šādu izdevību izmantoja 64 izglītojamie, kopā no pašvaldības budžeta tam tika tērēti 22 291 eiro.

Līdz šim līdzīga iespēja bija arī Viļānu vidusskolā. Šovasar, pēc Viļānu un Rēzeknes novadu apvienošanās, nolemts saglabāt apmaksātus autovadītāju kursus gan sešās līdzšinējā Rēzeknes novada vidusskolās, gan Viļānu vidusskolā. Izglītības un sporta pārvalde prognozē, ka gaidāmajā mācību gadā varētu tikt apmācīti 78 jaunie šoferi.

Rēzeknes novada pašvaldība apmaksā ne vien teoriju un praktiskās apmācības, bet arī pirmās palīdzības kursus un medicīnisko izziņu. Skolēniem pašiem jāsedz vien Ceļu satiksmes drošības direkcijas maksājumi, kas saistīti ar braukšanas atļauju, eksāmeniem un pašu vadītāja apliecību. Turklāt daudzbērnu, trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm tiek papildus segtas arī šīs izmaksas.

Pašvaldībā uzsver, ka Rēzeknes novads bija Latgalē pirmais, kas šādā veidā jau no 2014./2015.mācību gada ieinteresēja skolēnus palikt mācīties novada izglītības iestādēs. Tādā veidā pašvaldība gan finansiāli atbalstot skolēnu ģimenes, gan ļaujot pilnveidot praktiskās iemaņas, lai līdz ar vidusskolas atestātu varētu saņemt pievienoto vērtību - autovadītāja kvalifikāciju.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais