Kā atpazīt, ka tevi čakarē? Policija publicējusi sarunu ar telefonkrāpnieku

Krāpnieks. Ilustratīvs attēls. FOTO: Motortion Films/shutterstock.com

Lai gan mediji ik dienu ziņo par kārtējiem telefonkrāpnieku upuriem, no kuru kontiem izkrāptas zolīdas naudas summas, joprojām pat piesardzīgi cilvēki iekrīt krāpnieku tīklos. Turpinot brīdināt sabiedrību par telefonkrāpniekiem, policija publicējusi īstu telefonsarunu ar noziedznieku. Noklausies, jo, iespējams, nākamreiz, kad krāpnieks mēģinās apvest ap stūri tevi, varēsi viņu vieglāk atpazīt!

Neskatoties uz nepārtrauktiem brīdinājumiem un aicinājumiem uzmanīties no krāpniekiem, policija joprojām saņem iesniegumus par izkrāptiem finanšu līdzekļiem. Pēdējā laikā uzskatāmi ir parādījusies shēma, kad krāpnieki zvana iedzīvotājiem un uzdodas par banku darbiniekiem.

Krāpnieki telefonsarunas laikā informē par it kā aizdomīgām darbībām personas bankas kontā, pieprasa nekavējoties sadarboties un nosaukt personīga rakstura informāciju, piemēram, bankas kartes numuru, CSV kodu, kas atrodas bankas kartes aizmugurē.

Lielākoties visi krāpnieki darbojas pēc līdzīgas shēmas. Zvanītājs uzdodas par bankas pārstāvi un informē par kādu konstatētu problēmu bankas kontā. Piemēram, ka ir veikts aizdomīgs pārskaitījums vai pirkums.

Tad krāpnieks izteikti un ar lielu entuziasmu vēlas palīdzēt, tādā veidā mēģinot iegūt personas labvēlību un uzticēšanos.

9

Komunicējot krāpnieks cenšas iegūt dažāda rakstura personīgu informāciju. Tāpat krāpnieks steidzina pieņemt nepārdomātus lēmumus, kā arī nedod iespēju pārliecināties, ka zvanītājs ir tas, par ko uzdodas.

Vēlāk krāpnieks piedāvā pāriet uz it kā drošāku saziņu lietotnē "Whatsapp", "Viber" vai citur.

Ja persona tomēr atsakās sadarboties, tad krāpnieks sāk draudēt un iebiedēt. Viņš brīdina par sekām, kas it kā var iestāties, ja persona atteiksies sadarboties.

Lai pasargātu sevi no krāpniekiem, policija piedāvā iespēju noklausīties īstu telefonsarunu ar krāpnieku.

Uz augšu
Back