IDB šefs: satiksmes uzraudzības jomā joprojām notiek kukuļošana

Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Neskatoties uz kontroli, joprojām vērojama kukuļošana satiksmes uzraudzības jomā, paziņojumā presei norāda Iekšējās drošības biroja (IDB) priekšnieks Valters Mūrnieks.

Amatpersonu veiktās ceļu satiksmes uzraudzības kontrolei tiek izmantoti gan tehniskie līdzekļi, gan arī realizēta virkne preventīvu darbību, turklāt par atklātajiem pretlikumīgu darbību gadījumiem tiek informēta arī plaša sabiedrība.

"Tomēr, neskatoties uz to, ka gan valsts amatpersonas, gan autovadītāji zina, ka šī joma tiek uzraudzīta un kontrolēta, kukuļošanas gadījumi ceļu satiksmes uzraudzībā joprojām notiek," norāda Mūrnieks.

Šogad pirmajā pusgadā sešas reālas brīvības atņemšanas no desmit mēnešiem līdz diviem gadiem un mantas konfiskāciju tiesa ir piespriedusi trijām Valsts policijas amatpersonām, kuru veiktos noziedzīgos nodarījumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā izmeklēja IDB.

Pagājušajā nedēļā arī IDB Latgales tiesas apgabala prokuratūrai ir nodevis kriminālprocesu ar ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret divām Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Amatpersonas pieņēma kukuli vairāku simtu eiro vērtībā no kāda autovadītāja, kurš alkohola reibumā vadīja bez derīgas transportlīdzekļa tehniskās apskates esošu transportlīdzekli.

IDB šogad sešos mēnešos sācis 24 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas sākšanai ir nodevis 21 kriminālprocesu pret 51 personu. Šajos kriminālprocesos atklāts 71 noziedzīgs nodarījums.

Uz augšu
Back