Spriedze Lietuvā turpina pieaugt. Ar katru dienu palielinās valstī aizturēto nelegālo migrantu skaits, šobrīd sasniedzot jau 3545. Apjukums, dusmas, bezspēks ir tikai dažas no sajūtām, kuras pārņēmušas Lietuvas migrantu nometņu iedzīvotājus. Papildus tam tie sastopas ar milzīgu pretestību un nosodījumu no vietējo ciemu iemītniekiem. 

Visās nometnēs sastaptie migranti atklāj, ka lielākā problēma ir atņemtie telefoni. Viņiem nav iespēju sazināties ar savām ģimenēm un draugiem, taču Lietuvas valdībai ir pamatots iemesls telefonus tiem neatstāt.

Pretēji valdošajam uzskatam visi sastaptie migranti atklāj, ka viņiem patīk Lietuvā un ka viņi tur pat vēlētos palikt. Eksperts Andrjus Pročorenko min, ka, saskaņā ar Lietuvas Iekšlietu ministrijas publicēto informāciju, Lietuva varētu paturēt tikai aptuveni 10% no visiem valstī esošajiem nelegālajiem migrantiem.

Tāpat divās no trim apmeklētajām nometnēm migranti izsakās diezgan pozitīvi par dzīvošanas apstākļiem. Verebieji ciema nometnē atmosfēra gan ir daudz saspringtāka, un sastaptie migranti draud ar protestiem, ja viņus neizlaidīs no nometnes pēc desmit tur pavadītajām dienām, kā sākotnēji solīja Lietuvas valdība.

Lietuvas tiesībsargs Augustins Normants pēc migrantu nometņu apmeklēšanas paudis viedokli, ka tajās migrantiem tiek nodrošinātas tikai minimālās prasības, proti, dušas, tualetes un gultas. Tajā pašā laikā viņiem trūkst psiholoģiska un arī juridiska atbalsta - migranti ir apmulsuši un nezina, kā strādā Lietuvas likumdošana.