Pie Liepnieka un Lapsas veiktas kratīšanas

Polittehnologs Jurģis Liepnieks un publicists Lato Lapsa FOTO: LETA

Kā liecina polittehnologa Jurģa Liepnieka un publicista Lato Lapsas ieraksti sociālajos tīklos, pie viņiem šodien, 11. augustā, veiktas kratīšanas. 

Liepnieks sociālajā tīklā "Twitter" raksta, ka otrdien likumsargi veikuši kratīšanu viņa mājās un darbavietā. Viņam izņemts dators un telefons.

"Kad jūsu mājās un darba vietā pēdējo reizi bija kratīšana ar suņiem, seši cilvēki visu dienu, datoru, telefonu izņemšanas, tāpēc, ka, iespējams, jūsu vadītā SIA nav samaksājusi pareizi dažus tūkstošus nodokļos," raksta Liepnieks.

Liepnieks apgalvo, ka likumsargi formāli it kā meklē līgumus, kas sen jau esot iesniegti Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Kratīšanu rezultātā viss privātais foto un video arhīvs tagad atrodas "kaut kādā VID", norāda Liepnieks.

Liepnieks arī norāda, ka pirms dažiem mēnešiem viņu jau centās vainot sakarā ar krimināllietu, kurā publicists Lapsa apsūdzēts par neslavas celšanu advokātam Romualdam Vonsovičam.

Arī Lapsa izplatītajā paziņojumā, neminot tiesībsargājošās iestādes nosaukumu, norāda, ka otrdien tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki viņu uz vairākām stundām aizturēja, veica automašīnas un dzīvesvietas kratīšanu. Tāpat viņš bijis spiests parakstīties, ka neizpaudīs nekādu informāciju par "jau kārtējo safabricēto kriminālprocesu", kurā tas notika.

Lapsa norādīja, ka atrodas situācijā, kad neko plašāku nedrīkstot atklāt.

VID komentāru par šo lietu aģentūrai LETA patlaban nav izdevies iegūt.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Liepniekam pieder uzņēmums "Fenix Capital Partners". Uzņēmumam ir anulēta PVN apliecība un uzņēmums pēdējos gadus saimniecisko darbību neveic, bet pērno gadu noslēdzis ar 50 eiro zaudējumiem.

Tāpat viņam kopā ar Arni Rītupu pieder uzņēmums "Liepnieks un Rītups". Šis uzņēmums pērn apgrozīja 3414 eiro un strādāja ar 8764 eiro zaudējumiem.

Liepnieks ir arī valdes loceklis Ilzei Elizabetei Liepniecei piederošajā sabiedrisko attiecību uzņēmumā "Cocoon", kurš 2019.gadā apgrozīja 189 640 eiro un strādāja ar 121 932 eiro peļņu. Dati par uzņēmuma darbību 2020.gadu nav pieejami, un arī šim uzņēmumam ir anulēta PVN apliecība.

Liepnieks ir valdes loceklis AS "Asset Angels", kura 2020.gadā apgrozīja 6420 eiro un strādāja ar 2953 eiro peļņu.

Lapsam kopā ar Baibu Rulli un Agnesi Margēviču pieder uzņēmums "Pietiek.lv", kurā Lapsa vienlaikus ir arī valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums pērn apgrozīja 2727 eiro un strādāja ar 2689 eiro zaudējumiem.

Tāpat Lapsa ir vienīgais īpašnieks uzņēmumam "Putns Bulbulis", kurš pēdējos gados nav veicis saimniecisko darbību un pērno gadu noslēdzis ar 70 eiro zaudējumiem.

Uz augšu
Back