Muižniece: Izbaudiet šo laiku, kad bērni atkal var iet uz skolu

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) aicina izbaudīt klātienes laiku skolā, jo tas ir būtisks posms ceļā uz dzīves lielajiem mērķiem, teikts ministres apsveikumā jaunajā mācību gadā. Viņa arī aicina vecākus uzticēties skolotājiem, kuri kā jomas profesionāļi zina - ko un kāpēc dara.

"Jā, pagājušais gads bija digitālo prasmju apgūšanas gads. Tāpēc novēlu, lai arī šajā gadā ik dienu izdodas apgūt ko jaunu un aizraujošu," atzīst Muižniece un novēl šajā svētku dienā, lai visiem dzirkstošs satikšanās un kopā būšanas prieks.

"Jūs tik ilgi esat gaidījuši šo brīdi - kad varat atvērt skolas durvis, kad skolotāji var sagaidīt bērnus pie klasēm, kad skolēni var skolotājiem pasniegt ziedus, kad var satikt draugus un klases biedrus, un protams, kad pirmklasnieki pirmo reizi var apsēsties skolas solā," teikts ministres apsveikumā.

22

Par studentiem runājot, ministre atzina, ka katrs no viņiem būs nākamais speciālists, kurš vairos Latvijas labklājību. Tāpēc viņiem tika novēlēta neizsīkstoša enerģija ne tikai studijām, bet arī sabiedriskajai dzīvei.

Foto: Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Rīgas Valsts vācu ģimnāziju

Foto: Ar ziediem pēc zinībām

Savukārt skolotājus ministre aicināja apzināties, ka skolēni un studenti ir vislabākie. "Un arī jūs viņiem esat vislabākie. Jo katrs jūsu vārds, vai katra jūsu doma var skolēnus, jauniešus, studentus pacelt spārnos un iedvesmot. Viss, ko jūs darāt - ir mūsu bērniem un nākotnei," uzskata ministre.

Tomēr lielu pateicību par to, ka visi pagājušajā gadā vairāk vai mazāk bija skolotāji, ministre pauda vecākiem.

"Tāpēc izbaudiet šo laiku, kad bērni atkal var iet uz skolu un jūs atkal varat būt vienkārši vecāki un uzticēties, ka skolotāji kā jomas profesionāļi zina - ko un kāpēc dara," sacīja Muižniece.

22

Noslēgumā viņa novēlēja ikvienam, kura dzīvē izglītības joma aizņem kaut visnelielāko sirds stūrīti - sākt šo mācību gadu ar optimistisku skatījumu un ar cerību, ka visiem kopā izdosies saglabāt drošas un atvērtas skolas.

Aptuveni 1% varētu izvēlēties tālmācību

Intervijā laikrakstam "Diena" izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) prognozē, ka nedaudz vairāk nekā 1% bērnu vecāku būs izvēlējušies tālmācību, tādējādi paužot iebildumus pret testēšanu skolās.

Viņa piebilda, ka konkrētus datus varēs uzzināt pēc 5.septembra, kad tie tiek ievadīti Valsts izglītības informācijas sistēmā.

"Vērojot, kas notiek soctīklos, var manīt, ka notiek viļņošanās un būs vecāki, kas šādu mācību formātu saviem bērniem izvēlēsies. Tā ka tas nekādā ziņā nav bubulis, no kā baidīties. Jāuztraucas par to ir tikai tad, ja vecāki netiek ar šo pienākumu galā. Pati kā pedagogs zinu, cik tas ir liels darbs," sacīja ministre.

22

Viņa atzina, ka mājmācības var īstenot, ja vecāki ir pārliecināti, ka varēs nodrošināt kvalitatīvu izglītību, bet piebilda, ka viņa noteikti tādu variantu neizvēlētos.

Jau ziņots, ka jaunajā mācību gadā 672 izglītības iestādēs skolas solos sēdīsies 218 773 skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija.

Dati par izglītojamo skaitu gan var tikt precizēti pēc 5.septembra, kad skolas būs ievadījušas informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS).

Jaunajā mācību gadā pašvaldībās darbu sāks apmēram 40 sākumskolas, 235 pamatskolas, 277 vidusskolas, tajā skaitā ģimnāzijas, kā arī 44 speciālās izglītības iestādes, viena vakara un neklātienes skola un trīs profesionālās pamata un vidējās izglītības iestādes.

Uz augšu
Back