T, 31.05.2023.

VIDEO ⟩ Pozitīvi! Vai skolēni ir gatavi 1. septembrim?

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien, 1. septembrī, atzīmējam Zinību dienu! Portāls TVNET devās ielās, lai aptaujātu skolēnus, vai viņi ir gatavi jaunajam mācību gadam.

Jaunajā mācību gadā 672 izglītības iestādēs skolas solos sēdīsies 218 773 skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija.

Dati par izglītojamo skaitu gan var tikt precizēti pēc 5.septembra, kad skolas būs ievadījušas informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS).

Jaunajā mācību gadā pašvaldībās darbu sāks apmēram 40 sākumskolas, 235 pamatskolas, 277 vidusskolas, tajā skaitā ģimnāzijas, kā arī 44 speciālās izglītības iestādes, viena vakara un neklātienes skola un trīs profesionālās pamata un vidējās izglītības iestādes.

Foto: valsts prezidents viesojas  Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā:

Foto: ar ziediem pēc zinībām!

Tāpat vēstīts, ka Rīgas pašvaldības policija (RPP) no 2.septembra pie galvaspilsētas izglītības iestādēm nodrošinās pilnu maiņas uzraudzību, kājnieku un autopratruļas.

Šogad Rīgas pašvaldības policisti uzraudzīs kārtību pie 181 objekta, starp tiem ir Rīgas skolas, sporta kompleksi un interešu izglītības iestādes.

Policistu darbs pie skolām tiek atjaunots pēc gada pārtraukuma, jo pagājušajā sezonā mācības visās skolās pandēmijas dēļ noritēja attālināti, tādēļ kārtības sargi uz šo laiku bija iesaistīti ikdienas patruļās, kā arī epidemioloģiskās drošības prasību kontrolē.

Tomēr, ņemot vērā pozitīvo pieredzi ar "skolu policistu" iesaistīšanu patruļās, šajā sezonā darbs pie skolām tiks organizēts citādāk nekā iepriekšējos gadus. Proti, pašlaik plānots, ka pilnu maiņu policisti pavadīs pie 21 izglītības iestādes, bet vēl 14 izglītības iestādes uzraudzīs kājnieku patruļas, kuras tiks iesaistītas arī citu uzdevumu veikšanā ap nozīmēto skolu.

Savukārt pārējos 149 objektus reizi stundā apsekos autopatruļas, kuru pienākumos būs ne tikai pārliecināties par drošību skolu un interešu izglītības iestāžu tuvumā, bet arī regulāri aprunāties ar skolas dežurantu, lai noskaidrotu pēdējo aktuālo informāciju un to, vai nav nepieciešama palīdzība.

"Policijas darbam ir jābūt pēc iespējas efektīvam, tādēļ skolās, kur policista klātbūtne nav nepieciešama pastāvīgi, kārtības uzraudzību ieteicams apvienot ar patrulēšanu apkārtnē un reaģēšanu uz izsaukumiem, tādējādi vienlaikus gādājot gan par skolēnu, gan pārējo rīdzinieku drošību", darba organizēšanas izmaiņas vērtē Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola (JKP).

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais