Diskusija: Kā veicināt sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei Latvijā

Tiešraide plkst. 14.00
TVNET
Diskusija: Kā veicināt sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei Latvijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Andrii Yalanskyi/Shutterstock.

Uzticēšanās trūkums valsts pārvaldei padara grūtāk īstenojamu publisko lēmumu ieviešanu dzīvē, un tie var skart dažādas jomas – nacionālo drošību, ekonomisko izaugsmi un arī COVID-19 krīzes un tās seku pārvaldību.

Diskusijā piedalās:

  • Inese Voika Deputāte, darba grupas lobēšanas atklātības likuma izstrādei vadītāja, Latvijas Republikas Saeima;
  • V.E. Kevins Rekss Kanādas vēstnieks Latvijā;
  • Olafs Grigus Pētnieks, Sabiedrība par atklātību – Delna;
  • Inese Kušķe Konsultante, Valsts pārvaldes politikas departaments Valsts kanceleja, Latvija;
  • Pīters Einsvorts Vecākais padomnieks globālās pretkorupcijas jautājumos ASV Tieslietu departaments, ASV;
  • Otto Tabuns Direktors, Baltijas drošības fonds;
  • Rihards Kozlovskis Deputāts un Parlamentārās izmeklēšanas komisijas, lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, vadītājs, Latvijas Republikas Saeima;
  • Ilmārs Dūrītis Deputāts un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Latvijas Republikas Saeima un Veselības ministrija;
  • Kristīne Zonberga Direktore, Latvijas Pilsoniskā alianse;
  • Zane Legzdiņa-Joja Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante sabiedrības līdzdalības jautājumos, Valsts kanceleja, Latvija.

Publiskajā diskusijā runās par sabiedrības uzticību valsts pārvaldei kā priekšnoteikumu, lai varētu sekmīgi ieviest publiskos lēmumus – tajā skaitā nodrošināt sabiedrības drošību, ekonomisko izaugsmi, COVID-19 pārvaldību, un īstenot virkni citu būtisku jautājumu. Diskusijas dalībniekus aicinās ne vien iezīmēt problēmas, bet arī dalīties ar redzējumu par soļiem, kas Latvijai ir jāveic, lai veicinātu sabiedrības uzticēšanos publiskajai varai un īstenotu labu pārvaldību.

Šī ir trešā apaļā galda tikšanās četru pasākumu sērijā, ko organizē “Sabiedrība par atklātību – Delna” un, kas ir veltīta Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) rekomendācijām un Latvijas progresam korupcijas novēršanā un atklātības veicināšanā.

Diskusijā aicināti piedalīties 13. Saeimas deputāti, Latvijas un ārvalstu eksperti, ar šo jomu saistītās atbildīgās iestādes Latvijā un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji. Uzrunātos diskusijas dalībniekus aicinās dalīties ar redzējumu par progresu, kas Latvijai ir jāveic, lai īstenotu labu pārvaldību un veicinātu sabiedrības uzticēšanos publiskajai varai.

Pasākuma otrajā daļā aicinās diskusijas dalībniekus iesaistīties sarunās par COVID-19 pārvaldību Latvijā un šīs pandēmijas ietekmi uz sabiedrības uzticēšanos valsts varai un ieilgušām Latvijas demokrātijas problēmām. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu