Rīgas un Liepājas ielās skatāma Latvijas Dizaina gada balvas izstāde

FOTO: Publicitātes foto

Jau no pirmdienas, 13.septembra, Rīgas un Liepājas ielās ir skatāma konkursa "Latvijas Dizaina gada balva 2021" nominantu un uzvarētāju darbu izstāde. 14.septembrī notiks izstādes atklāšanai veltīts žūrijas un nominantu pasākums, kura laikā notiks arī diskusija ar atskatu uz paveikto un skatu nākotnē, informēja Latvijas Dizaina gada balvas pārstāvis Raimonds Seņko.

Konkursa “Latvijas Dizaina gada balva 2021” nominantu un laureātu darbu izstāde tiek rīkota sadarbībā ar vides dizaina kompāniju Clear Channel Latvia un būs skatāma Rīgas un Liepājas ielās uz vides reklāmas stendiem veselu nedēļu, no 13. līdz 19. septembrim. Šī gada 27.aprīlī no konkursam iesniegtajiem 150 darbiem starptautiskā žūrija nominēja 30 finālistus, kuri pretendēja uz balvām piecās kategorijās. Izstādē būs apskatāmi visi nominantu un konkursa uzvarētāju darbi.

Vides reklāmas stendu izvietojums atrodams šeit:

Rīgā: stendi Rīgā

Raiņa bulvāris 17

Lāčplēša iela – Avotu iela

Merķeļa iela 3, pie Marijas ielas

Tērbatas iela 2C (pretējā ielas pusē)

Krišjāņa Barona iela 31(Daile)

Stabu iela 32 Kr. Valdemāra iela 30 - E. Melngaiļa iela

Hanzas iela 4 - Valdemāra iela

Eksporta iela - Republikas laukums 2

Krišjāņa Valdemāra iela 1C ( pretējā ielas pusē)

Liepājā: stendi Liepājā

Rigas iela pie Ledus halles

Brīvības iela pie Rietumu centra

Jūras iela - Lielā iela

Kūrmājas iela - Ausekļa iela

Klaipēdas iela - Liedaga iela pie XL Salas

Valdemāra iela - Peldu iela

Siena iela - Veidenbauma iela pie Pētertirgus

Lielā iela, starp Avotu un Graudu ielām pretī TC Kurzeme

Lielā iela, pie veikala "Drogas"

Brīvības iela pie Liepājas Metalurga

FOTO: Publicitātes foto

14. septembrī LDGB 2021 žūrijas un nominantu pasākumā salonā Trentini, kas veltīts izstādes atklāšanai, notiks diskusija par konkursa “Latvijas Dizaina gada balva” attīstību un atskats uz līdz šim noieto ceļu. Diskusijā piedalīsies arhitekts Pēteris Bajārs, Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas eksperte Dzintra Purviņa, Latvijas Dizana gada balvas projekta vadītāja un Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētāja Barbara Freiberga, Accenture Latvia vadošā dizainere Anete Žukova un Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja un Fold vadītāja Evelīna Ozola. Diskusiju vadīs Toms Grēviņš. Sākums pulksten 17:00. Diskusija būs skatāma arī tiešsaistē – Latvijas Dizaina gada balvas facebook lapā un Kultūras ministrijas youtube kanālā. Sarīkojums epidemioloģiskās situācijas dēļ paredzēts tikai uzaicinātajiem viesiem. Mediju pārstāvju dalība pasākumā - iepriekš piesakoties.

Jaunākās ziņas, kā arī uzvarētāju un nominantu vārdi atrodami LDGB mājaslapā un sociālajos tīklos.

LDGB uzvarētāju paziņošana un apbalvošanas ceremonija notika Rīgas pasažieru ostā šā gada 28. maijā un to tiešraidē varēja skatīties vairākās interneta platformās, tai skaitā portālā DELFI, FaceBook, Kultūras Ministrijas youtube kanālā, kur ir iespējams noskatīties ceremonijas atkārtojumu.

Jau tika ziņots, ka LDGB 2021 žūrijā darbojas astoņi locekļi no sešām valstīm. Tie ir augstas kvalifikācijas speciālisti, turklāt vairākiem ir vērtēšanas pieredze prestižos starptautiskos konkursos. Žūrijas priekšsēdētājs – Martins Fosleitners (Austrija), žūrijas locekļi: Anete Žukova (Latvija), Egle Opeikiene (Lietuva), Pjotrs Svjateks (Lielbritānija), Bars Davidoviči (Izraēla), Patriks Abatista (Itālija), Rikardo Kapuco (Itālija) un Pēteris Bajārs (Latvija).

Šogad LDGB konkursam tika iesniegti 150 darbi, kas ir līdz šim lielākais iesniegto darbu skaits.

Šogad pirmoreiz ieviestas arī darbu kategorijas, kopumā darbi tika vērtēti piecās kategorijās:

· produktu dizains;

· grafikas dizains;

· vides un interjera dizains;

· digitālais dizains;

· pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizains.

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionāls dizaina nozares konkurss, kas tiek rīkots ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina lietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.

Konkurss ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, kas ir atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, savukārt balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē. Konkursā var piedalīties gan organizācijas gan privātpersonas, kas izmanto dizainu kā inovācijas virzītāju un rada produktu vai pakalpojumu Konkursu organizē lielākā dizaina nozares sabiedriskā organizācija Latvijā, biedrība “Latvijas Dizaineru savienība”. Konkurss notiek ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Uz augšu
Back