Latvijā veikta unikāla operācija: īkšķa locītava aizstāta ar endoprotēzi

FOTO: Publicitātes foto

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) veikta Latvijā pirmā operācija rokas īkšķa pamata locītavas aizstāšanai ar endoprotēzi, informēja TOS pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Viņa pavēstīja, ka šādas endoprotēzes Latvijā tiek izmantotas pirmo reizi un dos iespēju pilnībā aizstāt un atjaunot īkšķa locītavas funkcijas. Pēc TOS pārstāves paustā, pagājušā nedēļā diviem pacientiem TOS tika veiktas līdz šim nebijušas operācijas un pirmo reizi Latvijā izmantota jauna ārstēšanas metode, kad īkšķa pamata locītava tiek aizstāta ar implantu.

Dižbite-Svarinska atzīmēja, ka, pieaugot pacientu skaitam ar īkšķa locītavu artrozi un posttraumatiskām deformācijām, jau kādu laiku tika meklēts modernāks un funkcionālāks risinājums pacientu ārstēšanai. Kā viens no variantiem ir īkšķa pamatnes locītavas aizstāšanai ar endoprotēzi. TOS rokas ķirurgu grupas vadītāja Inese Breide, sadarbībā ar Klaipēdas slimnīcas speciālistiem, organizēja ārstu apmācību un atrada piemērotākos implantu piegādātājus Latvijai. Līdz gada beigām TOS slimnīcā plānotas vēl apmēram astoņas šāda veida operācijas, ko veiks Inese Breide, Kalvis Krastiņš un Nataļja Meļņikova.

Patlaban abi pacienti atrodas jau mājās un ir uzsākuši veikt aktīvas kustības pirkstos. Abās operācija veica TOS traumatoloģe-ortopēde Nataļja Meļņikova, piedaloties Ignas Riauba no Klaipēdas slimnīca. Savukārt anestēziju nodrošināja Kārlis Pētersons un Artūrs Bogdanovs, anestēzijas māsa Diāna Golubeva. Operācijas māsa bija Inga Čingule un medicīnas māsa Aņa Maksimova.

Uz augšu
Back