Glābēji steigušies palīgā cilvēkiem, kas apmaldījušies mežā

Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Pirmdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciālisti no meža izveduši vairākus tur apmaldījušos cilvēkus.

Kā informēja VUGD, vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Augšdaugavas novada Prodes pagastā, kur četri cilvēki bija apmaldījušies mežā.

Raidot autocisternas skaņas signālu un sazinoties pa mobilo tālruni, cilvēki tika atrasti un nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Savukārt Ogres novada Ogres pagastā mežā bija apmaldījies viens cilvēks - ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atrada, izveda no meža un nodeva NMPD mediķiem.

VUGD atgādina, ka, dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību - jāņem līdzi uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112. Ja persona saprot ka pašu spēkiem nespēs izkļūt no meža, jāzvana glābējiem un jānosauc tiem pēc iespējas konkrētāki orientieri, jo šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem cilvēku atrast.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 42 izsaukumus - 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Uz augšu
Back