Itālija Covid-19 sertifikātus nosaka par obligātiem visiem strādājošajiem
Papildināts

FOTO: AP/Scanpix

Itālija kļuvusi par pirmo Eiropas valsti, kurā Covid-19 sertifikātu obligāti būs jāspēj uzrādīt visiem darbiniekiem gan valsts, gan arī privātajā sektorā.

No 15.oktobra katram, kurš ieradīsies darbavietā, kā arī veikalā vai restorānā, būs jāuzrāda "zaļā pase" jeb Covid-19 sertifikāts, kas apstiprina personas pilnīgu vakcināciju, pārslimošanu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, ceturtdien nolēma premjera Mario Dragi valdība.

"Zaļās pases nosacījums tiks attiecināts uz visu nodarbinātības sfēru, gan valsts, gan privāto, un to mēs darām divu ārkārtīgi būtisku iemeslu dēļ - lai padarītu šīs vietas drošākas un lai mūsu vakcinācijas kampaņa būtu vēl spēcīgāka," žurnālistiem norādīja Itālijas veselības ministrs Roberto Speranca.

Izņēmumi tiks pieļauti attiecībā uz pensionāriem un bezdarbniekiem, norāda raidorganizācija "Euronews".

Vienlaikus valdība nolēma ierobežot testu cenas, pieaugušajiem tie maksās 15 eiro, bērniem - astoņi eiro.

Noteikumu pārkāpēji tiks sodīti - ikviens, kuram nebūs sertifikāta un attiecīgi nevarēs strādāt darba vietā, tiks atstādināts no pienākumu pildīšanas bez algas saglabāšanas.

Itālijas Senāts ar lielu balsu vairākumu atbalstīja jaunos pasākumus. 189 deputāti balsoja "par", 32 balsoja "pret", bet divi atturējās.

Pirms nedēļas Itālijas valdība paziņoja, ka nosaka par obligātu Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu izglītības un aprūpes iestādēs.

No 10.oktobra katram, kurš ieradīsies skolā vai universitātē, tai skaitā vecākiem un nemācošajam personālam, būs jāuzrāda "zaļā pase".

Tas attieksies arī uz universitāšu studentiem, bet ne uz skolu audzēkņiem. Tiks pieļauti izņēmumi tiem, kas nevar vakcinēties medicīnisku iemeslu dēļ.

Tiem, kas atradīsies skolās bez "zaļās pases", draudēs naudassods līdz 1000 eiro.

"Zaļā pase" būs jāuzrāda arī tiem, kas ieradīsies strādāt aprūpes iestādēs.

Lai veicinātu vakcinēšanos pret Covid-19, Itālijā jau iepriekš tika noteikts, ka "zaļā pase" jāuzrāda pasažieriem tālsatiksmes autobusos un vilcienos, iekšzemes avioreisos un prāmju braucienos starp reģioniem.

Pēdējo nedēļu laikā Itālijā notikuši vairāki protesti pret "zaļajām pasēm".

Itālijā šobrīd vakcinējušies 75% iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem.

Citās Eiropas valstīs sertifikāti noteikti par obligātiem, piemēram, veselības aprūpes jomā. Itālijā veselības aprūpes darbiniekiem sertifikāts ir obligāts kopš aprīļa, bet šomēnes prasība tika attiecināta arī uz skolotājiem un citiem valsts sektora darbiniekiem.

Uz augšu
Back