Kuldīgas novadā atrod nelegālās cigaretes un dzeršanai paredzētu dezinfekcijas šķidrumu

FOTO: Valsts policija

Vairākos īpašumos Kuldīgas novadā policija atradusi nelegālās cigaretes un dezinfekcijas šķidrumu, kas tirgots iekšķīgai lietošanai, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

VP Kinologu nodaļas Kurzemes grupas jaunākais inspektors, saņemot no Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām lūgumu palīdzēt kriminālprocesā, ar dienesta suni Marko devās uz Kuldīgas novadu. Likumsargi uz aizdomu pamata par nelegālā alkohola un cigarešu realizāciju Kurzemē aizturēja vīrieti.

Sākotnēji vīrieša vadīta automašīna tika apturēta Kuldīgā. VP kinologs ar dienesta suni Marko pārmeklēja transportlīdzekli, kur, noslēptas dažādās vietās, tika atrastas cigaretes. Pēc tam likumsargi ar suni devās uz vīrieša dzīvesvietu Kuldīgas novadā, kur tika pārmeklētas garāžas, kur arī tika atrastas cigaretes, kā arī Marko turpat norādīja uz skapi, kurā bija maiss ar cigaretēm.

Kopumā tika pārmeklētas divas automašīnas, dzīvoklis un garāžas, un no nelegālās aprites izņemtas 27 700 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām, 19 litri alkohola stikla pudelēs un 180 litri jeb 180 pudeles ar dezinfekcijas šķidrumu, kura sastāvā ir spirts.

Aizturētais vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un izdarīto atzīst. Viņš paskaidroja, ka nelegālās cigaretes un alkoholu tirgojis visā Kurzemē un dezinfekcijas līdzeklis tika paredzēts galvenokārt iekšķīgai lietošanai. VP amatpersonas turpina izmeklēšanu sāktajos kriminālprocesos.

Policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back