Uz Polijas-Baltkrievijas robežas atrasti četri miruši migranti

Mežs. Ilustratīvs attēls. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Svētdien uz Polijas-Baltkrievijas robežas atrastas četru migrantu mirstīgās atliekas, vēsta Polijas robežsargi.

Migrantu nāves cēlonis ir nosalšana, norāda robežsardzē. Bojāgājušo vidū bija trīs vīrieši un viena sieviete, kura, kā norāda amatpersonas, atrasta vien "metru no Polijas-Baltkrievijas robežas".  

Vēl septiņi migranti, ko robežsargi atraduši netālu no robežas, hospitalizēti veselības stāvokļa dēļ.

Pagājušajā piektdienā Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis brīdināja, ka Baltkrievijā atrodas 10 000 migrantu, kas var ienākt Lietuvā un Polijā.

"Atbilstoši mūsu datiem Baltkrievijā ir vairāk nekā 10 000 cilvēku, iespējams, krietni vairāk, kas ir pārvietoti no Tuvajiem Austrumiem, pamatā no Irākas, bet arī no Sīrijas, lai veiktu hibrīduzbrukumu," Varšavā ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti kopīgā preses konferencē sacīja Moraveckis.

Minskas režīms, "Maskavas iedvesmots, izvērš provokācijas pret Lietuvu un Poliju", uzsvēra premjers.

Uz Polijas, kā arī Lietuvas un Latvijas robežas ar Baltkrieviju pēdējo mēnešu laikā izveidojusies krīze, jo robežu lielā skaitā nelegāli mēģina šķērsot migranti, kurus pierobežā nogādājis autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīms, šādi Lukašenko cenšoties atriebties Rietumiem par sankcijām, kas Minskai noteiktas prezidenta vēlēšanu falsifikācijas un opozīcijas protestu brutālās apspiešanas dēļ.

Minska Tuvo Austrumu migrantus sūta pāri robežai Lukašenko režīma izvērstā hibrīdkara ietvaros, lai radītu nestabilitāti ES, skaidro rietumvalstis.

Uz augšu
Back