Vakcinēšanas temps turpina stagnēt; pirmdien vakcinēti 3000 cilvēku

Ilustratīvs attēls. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā ir sākusies vēl lēnākā tempā nekā pagājušajā nedēļā, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas 2986 personas, tostarp pirmo porti - 1256 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 1725 cilvēki, tostarp 232 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Vēl pieci cilvēki saņēmuši Covid-19 potes papildu devu imunitātes nostiprināšanai. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Šāds vakcinēšanas apjoms ir zemāks nekā pagājušajā nedēļā, kad dienā vidēji sapotēja 4600 cilvēkus, kas bija viens no sliktākajiem rādītājiem kopš marta beigām, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas. Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 700 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 700 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji arvien krītas.

Vakcināciju vakar veikušas 159 iestādes, bet visplašāk to veikusi "Veselības centru apvienība" un "Veselības centrs 4". Vakcinācija gan ar pirmo, gan ar otro poti visbiežāk veikta ar "Pfizer" vakcīnu, kas arī kopumā ir līdz šim Latvijā visplašāk lietotā vakcīna pret Covid-19. Arī papildu devai izmantota šī ražotāja vakcīna.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 778 000 jeb ap 41,3% no visiem valsts iedzīvotājiem. No tiem otro devu saņēmuši ap 695 000 iedzīvotāju, bet vēl ap 113 000 cilvēku ir saņēmuši "Johnson&Johnson" potes, kam nepieciešama tikai viena deva, līdz ar to vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 808 000 jeb nepilnus 43% no visiem valsts iedzīvotājiem.

Ar papildu vakcīnas devu līdz šim Latvijā sapotēti 27 cilvēki. Atbilstoši medicīnas speciālistu ieteikumiem, "trešo vakcīnas devu" pagaidām potē tikai cilvēkiem ar ļoti novājinātu imunitāti.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no 12 gadu vecuma.

Uz augšu
Back