Krievijas vēlēšanās nozagti 30% balsu, uzskata novērotājs

FOTO: ALEXANDER NEMENOV / AFP

Vēlēšanu rezultāti Krievijā viltoti ļoti lielā apmērā - nozagti varētu būt pat 30% balsu, uzskata neatkarīgās vēlēšanu novērošanas organizācijas “Golos” pārstāvis Romāns Udots.

“Golos” šajās vēlēšanās saņēma vairāk nekā 5000 ziņojumu par iespējamajiem pārkāpumiem.

Vēlēšanu laikā konstatēti dažādi pārkāpumi, tostarp uzbrukumi novērotājiem, novērošanas kameru atslēgšana, kā arī ar izzūdošu tinti pildītu pildspalvu izsniegšana vēlētājiem.

Daudzos iecirkņos arī tikusi pārtraukta balsu skaitīšana pēc zvaniem no vietējām vēlēšanu komisijām. Pēc balsu skaitīšanas atsākšanās vairumā gadījumu strauji audzis atbalsts valdošajai partijai “Vienotā Krievija”.

Kā ziņots, svētdien noslēdzās trīs dienas ilgusī balsošana, pirms kuras prezidenta Vladimira Putina autoritārais režīms izvērsa nesaudzīgu kampaņu pret saviem oponentiem, jo aptaujas liecināja, ka valdošās partijas "Vienotā Krievija" popularitāte bija nokritusies līdz rekordzemam līmenim.

Krievijas opozīcija pirmdien apsūdzēja varasiestādes Valsts domes vēlēšanu rezultātu masveidīgā viltošanā.

Pirmdien Centrālā vēlēšanu komisija paziņoja, ka galīgie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti piektdien. Tomēr jau tagad ir skaidrs, ka valdošā partija “Vienotā Krievija” saglabās vairākumu arī jaunajā Valsts domes sasaukumā.

“Vienotā Krievija”, protams, noliedz, ka vēlēšanu gaitā pieļauti nopietni pārkāpumi.

Novērotāji norāda, ka lielākie pārkāpumi pieļauti tiešsaistes balsošanā. Manipulācijas ar tiešsaistes balsojumu vairākiem valdošās partijas kandidātiem radījušas tūkstošiem balsu, palīdzot viņiem uzvarēt.

Uz augšu
Back