Kols: ES nevar atļauties tuvredzīgu politiku

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols FOTO: Ieva Makare/LETA

Eiropas Savienībai (ES) nepieciešama efektīva un principiāla kopējā ārpolitika, šodien Parīzē, tiekoties ar Francijas Ārlietu un Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem, uzsvēra Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

"ES nevar atļauties tuvredzīgu politiku. Lai to nepieļautu, nepieciešama efektīva stratēģija. Tas prasa lielāku efektivitāti un vienlaikus arī principiālu kopējo ārpolitiku, kas nodrošinātu politikas pēctecību un mazinātu bloka pakļautību dažādiem vēlēšanu cikliem," par Kola pausto informēja Saeimas Preses dienestā.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs kopā ar pārējo Baltijas valstu parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētājiem Parīzē tikās ar Francijas Aizsardzības ministrijas ģenerāldirektora vietnieku starptautiskajos sadarbības un stratēģijas jautājumos ģenerāli Liku de Rankūru, lai pārrunātu drošības un aizsardzības jautājumus.

"Lai arī prioritātes var nedaudz atšķirties - tāpat kā mūsu ģeogrāfiskā atrašanās vieta un ar to saistītie ģeopolitiskie riski -, no Francijas kolēģu puses redzam izpratni un padziļinātas zināšanas par izaicinājumiem, ar kuriem saskaramies šeit, Baltijas valstīs. Arī turpmāk cieša sadarbība, kas balstīta skaidrā stratēģijā, palīdzēs arvien vairāk stiprināt šīs saites," pēc tikšanās uzsvēra Kols.

Savukārt ar Francijas Ārlietu ministrijas ES direkcijas vadītāju Dāvidu Cvahu un politiskā direktora vietnieku Žonatanu Lakotu Baltijas valstu ārlietu komisiju priekšsēdētāji pārrunāja jautājumus par ES politisko un sociālo vienotību, kā arī kopējo stratēģiju un principiem.

Baltijas valstu ārlietu komisiju priekšsēdētājiem plānots viesoties Francijas Nacionālās asamblejas Ārlietu komisijas sēdē un tikties ar komisijas priekšsēdētāju Žanu Luī Burlanžu, kā arī gaidāma tikšanās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pārstāvjiem un Francijas prezidenta padomnieku Eiropas jautājumos Aleksandru Adānu. Tāpat Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentārieši piedalīsies diskusijā ar Francijas Ārlietu ministrijas Analīzes un stratēģiskās prognozēšanas centra, kā arī vairāku domnīcu pārstāvjiem, informēja Saeimā.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs līdz 23.septembrim pēc Francijas Nacionālās Asamblejas Ārlietu komisijas vadītāja ielūguma uzturas Parīzē, kur notiek Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētāju kopīga darba vizīte.

Uz augšu
Back