Itālijas tiesa atliek Pudždemona lietas izskatīšanu

Bijušais Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons. 22.decembris, 2017 FOTO: EMMANUEL DUNAND / AFP

Itālijas tiesa apturējusi trimdā dzīvojošā katalāņu separātistu līdera Karlesa Pudždemona lietas izskatīšanu, kamēr savu viedokli nebūs izteikušas Eiropas Savienības (ES) tiesu instances.

Pēc sēdes tiesnesis Agostinadželo Marass pavēstīja, ka lēmuma pieņemšana atlikta, kamēr Eiropas tiesa nesniegs atbildes uz diviem jautājumiem, kas skar Pudždemona tiesisko imunitāti, jo viņš ir Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, un Madrides izdošanas prasību.

Kā ziņots, bijušais Katalonijas reģiona premjerministrs Karless Pudždemons 23.septembrī tika aizturēts Itālijai piederošajā Sardīnijas salā, pamatojoties uz Spānijas izdoto orderi.

Kopš 2017.gada pēc Katalonijas mēģinājuma iegūt neatkarību no Spānijas referenduma ceļā, ko Spānija atzina par nekonstitucionālu,

Pudždemons dzīvojis trimdā Beļģijā.

Katalonijas valdība 2017.gada 1.oktobrī, par spīti Madrides aizliegumam, sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Spānijas Senāts drīz pēc tam nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, un toreizējais Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.

Tomēr šajās vēlēšanās separātistiem izdevās saglabāt vairākumu reģionālajā parlamentā. Tikmēr vairāki reģiona līderi, arī Pudždemons, aizbēga no valsts, kamēr citi nonāca cietumā.

Pudždemonam Spānijā izvirzītas apsūdzības musināšanā un līdzekļu izšķērdēšanā. Viņš 2019.gadā tika ievēlēts EP, līdz ar to iegūstot imunitāti pret kriminālvajāšanu, bet Spānija lūdza EP atņemt viņam šo privilēģiju.

EP šī gada martā atņēma Pudždemonam tiesisko imunitāti, bet viņš šo EP lēmumu pārsūdzēja ES Vispārējā tiesā Luksemburgā, kas jūnija sākumā nolēma pagaidām atjaunot viņa tiesisko imunitāti, bet jūlija beigās apstiprināja EP lēmumu.

Taču šis lēmums ir pārsūdzēts.

Uz augšu
Back