"Facebook", "Instagram" un "WhatsApp" darbība atjaunota

FOTO: EPA/Scanpix

Pirmdienas vakarā visā pasaulē tika pieredzēti plaši sociālo tīklu platformu "Facebook", "Instagram" un "WhatsApp" darbības traucējumi, taču tagad to darbība atjaunota.

Visas trīs vietnes, kas pieder "Facebook", pirmdien ap plkst.19 pēc Latvijas laika tiešsaistē vairs nebija pieejamas.

""Facebook", "Instagram", "WhatsApp" un "Messenger" atsāk darboties," pavēstīja "Facebook" dibinātājs Marks Zakerbergs. "Atvainojos par šodien notikušo darbības pārrāvumu - es zinu, cik ļoti jūs paļaujaties uz mūsu pakalpojumiem, lai varētu sazināties ar jums svarīgajiem cilvēkiem."

"Facebook" paziņoja, ka platformu darbība pārtrūkusi sakarā ar kompānijas veiktām nepareizām konfigurāciju izmaiņām maršrutētājos, kas koordinē tīkla datplūsmu starp tās datu centriem.

"Šiem tīkla datplūsmas traucējumiem bija kaskādes efekts uz veidu, kādā komunicē mūsu datu centri, apturot mūsu pakalpojumus," paziņoja "Facebook" viceprezidents infrastruktūras jautājumos Santošs Džanardans.

Vairāk nekā sešas stundas pēc šo traucējumu sākuma tie vēl nebija pilnībā novērsti, tomēr atsevišķi lietotāji ziņoja, ka kādas no šīm vietnēm ir vismaz daļēji pieejamas.

"Mums zināms, ka dažiem cilvēkiem ir problēmas ar piekļuvi mūsu lietotnēm un produktiem," pirmdien paziņojumā televīzijas kanālam NBC norādīja "Facebook" pārstāvis. "Mēs strādājam, lai atjaunotu normālu stāvokli, cik ātri vien iespējams, un mēs atvainojamies par jebkurām sagādātajām neērtībām."

Eksperti bija izteikušies, ka problēmas varēja būt saistītas ar kļūdu DNS jeb Domēnu nosaukumu sistēmas protokolā.

Par "Facebook" problēmām pazobojās "Twitter" - viena no lielākajām sociālo tīklu platformām, ko darbības traucējumi nebija skāruši. 

Iepriekš šogad šāda iemesla dēļ tika pārtraukta piekļuve jau vairākām citām pazīstamām vietnēm.

Taču gadījums, kad šādas problēmas skar trīs vienam uzņēmumam piederošas vietnes un tās netiek novērstas tik ilgu laiku, ir reta parādība.

Uz augšu
Back