C, 18.08.2022.

Bijušajam Muitas pārvaldes direktoram Kravalim piespriež naudas sodu

TVNET/LETA
Bijušajam Muitas pārvaldes direktoram Kravalim piespriež naudas sodu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tālis Kravalis
Tālis Kravalis Foto: Ieva Čīka/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa bijušo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieku muitas jomā, Muitas pārvaldes direktoru Tāli Kravali ir atzinusi par vainīgu neizpaužamu ziņu izpaušanā un piespriedusi naudas sodu 1500 eiro apmērā.

Advokāts Aivars Purmalis aģentūrai LETA sacīja, ka par apelācijas iesniegšanu tiks lemts vēlāk, kad viņš un Kravalis iepazīsies ar tiesas motīviem. Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA teica, ka prokurors iepazīsies ar spriedumu un tad lems, vai iesniegt protestu.

Spriedumu varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijā, sūdzību vai protestu iesniedzot Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Prokuratūra tiesu debatēs bija lūgusi bijušajai amatpersonai piespriest 2500 eiro naudas sodu.

Jau ziņots, ka Kravalis apsūdzēts divos noziedzīgos nodarījumos, kas paredzēti Krimināllikuma 329. pantā, proti, par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Kravalis tika atbrīvots no ierēdņa amata 2016.gada nogalē. Toreizējā VID vadītāja Ināra Pētersone 2016.gada februārī atbrīvoja Kravali no Muitas pārvaldes direktora un VID ģenerāldirektora vietnieka amata. Taču 2016.gada augustā saskaņā ar toreizējās finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) uzdevumu Kravalis tika atjaunots šajos amatos. Vienlaikus tika atjaunota arī pret viņu iepriekš sāktā disciplinārlieta, tāpēc 8.augustā Kravalis tika atstādināts no amata pienākumu izpildes uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.

Finanšu ministre 2016.gada vasarā skaidroja, ka viņa iepazinusies ar juristu vērtējumu par situāciju un konstatējusi, ka jāpieņem lēmums par Kravaļa atjaunošanu amatā, jo viņš atlaists nepareiza iemesla dēļ. Proti, Kravaļa atlaišanas iemesls bija pielaides valsts noslēpumiem neesamība, tomēr atlaišanas brīdī viņam iepriekš izsniegtā pielaide vēl nebija anulēta. Ja Kravalis netiktu atjaunots amatā, viņš vēlāk šo argumentu varētu izmantot tiesā pret valsti.

2015.gada oktobrī TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka Kravalis kolēģiem traucējis izmeklēt viņa māsas, Muitas pārvaldes Riska vadības daļas vadītājas, lomu viltotu apģērbu kravas neaizturēšanā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu