S, 24.09.2022.

Levitam apstiprināta saslimšana ar Covid-19

Papildināts
TVNET/LETA
Levitam apstiprināta saslimšana ar Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 160
Foto: Zane Bitere

Neskatoties uz pilnu vakcinācijas kursu, Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19, informēja Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis, vēsta Latvijas Televīzija.

Viņš norādīja, ka simptomi ir nelieli un prezidents kopumā jūtas labi.

Jau vēstīts, ka 13.oktobra vakarā, atgriežoties no darba vizītes Zviedrijā, Levits ir veicis Covid-19 eksprestestu, kas izrādījās pozitīvs. Inficēšanās apstiprināšanai bija jāveic PCR tests.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra sniegto informāciju, epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā tiek apzinātas visas personas, ar kurām inficētajam bijis kontakts divas dienas pirms simptomu parādīšanās, savukārt gadījumā, ja sasirgušajam nav Covid-19 simptomu, tad apzināšanu veic no pēdējā kontakta. Pēc šī procesa nākamā diena skaitās kā pirmā karantīnas diena.

Kā aģentūru LETA informēja Deičmane, par kontaktpersonām ir noteikti VPK darbinieki, kuri pavadīja Levitu darba vizītē Dānijā un Zviedrijā no 12.oktobra līdz 13.oktobrim, un VPK darbinieki, ar kuriem 11.oktobrī Valsts prezidents aizvadīja klātienes darbu.

Kā liecina valsts pirmās personas šīs nedēļas darba kārtība, Levits šonedēļ strādāja ar padomniekiem, kā arī devās uz Zviedriju, kur apmeklēja Malmes Starptautisko holokausta atceres un antisemītisma apkarošas forumu. Vizītes laikā Zviedrijā Levits kopā ar citu valstu līderiem tikās ar Zviedrijas premjerministru Stēfanu Levēnu.

Valsts pirmā persona arīdzan tikās ar Želko Komšiču, kurš Bosnijas un Hercogovinas trio prezidentūrā pārstāv Horvātiju, kā arī ar bosniešu musulmaņu pārstāvi Šefiku Džaferoviču. Tāpat Levits apmeklēja Raūla Vallenberga Cilvēktiesību un humanitāro institūtu.

Levits kā viens no pirmajiem ārpus medicīnas darbinieku loka kopā ar citām valsts amatpersonām un bijušajiem Valsts prezidentiem vakcīnas pirmo devu saņēma februāra vidū, potējoties ar "AstraZeneca" vakcīnu. Vakcinācijas procesu viņš noslēdza aprīļa beigās.

Toreiz vakcinēto vidū bija arī eksprezidents Valdis Zatlers. Arī viņš, neskatoties uz pilna vakcinācijas kursa iziešanu, septembra beigās inficējās ar Covid-19.

Valdībā jau ilgstoši norit diskusijas par papildu vakcīnas devas nepieciešamību personām, kas iepriekš noslēgušas pilnu vakcīnas kursu. Valdība vienojās, ka no oktobra sākuma sāksies balstvakcinācija pret Covid-19 iedzīvotājiem virs 65 gadu vecuma.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) iepriekš skaidroja, ka vakcinācija pret Covid-19 ar papildu devu tiek rekomendēta personām, kas vecākas par 65 gadiem, pieaugušajiem sociālās aprūpes centru un pansionātu klientiem. Balstvakcināciju varēs veikt tad, kad būs pagājuši seši mēneši pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas.

Valsts prezidents ir personīgi sazinājies ar Igaunijas prezidentu Karisu, ar kuru šodien bija paredzēta tikšanās Rīgas pilī, lai izskaidrotu situāciju un pārceltu tikšanos uz citu reizi.

Sarunā Igaunijas prezidents ir piekritis šorīt plkst.9.30 tikties ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA).

Levits kā viena no pirmajām valsts amatpersonām šogad saņēma vakcīnu pret Covid-19.

Pēc pozitīva Covid-19 eksprestesta saņemšanas Valsts prezidents pārceļ tikšanos ar Rumānijas prezidentu

Pēc pozitīva Covid-19 eksprestesta saņemšanas Valsts prezidents Egils Levits pārcēlis rītdienas tikšanos ar Rumānijas prezidentu Klausu Verneru Johannisu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciālists Uģis Darviņš-Kozlovskis.

13.oktobra vakarā, atgriežoties no darba vizītes Zviedrijā, Latvijas Valsts prezidents ir veicis Covid-19 eksprestestu, kas izrādījās pozitīvs.

Valsts prezidents ir personīgi sazinājies ar Rumānijas prezidentu, kuram 15.oktobrī un 16.oktobrī bija paredzēta oficiālā vizīte Latvijā, lai izskaidrotu situāciju un pārceltu vizīti uz citu reizi.

Minētā iemesla dēļ šodien nenotika arī Levita tikšanās ar jauno Igaunijas Valsts prezidentu Alaru Karisu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu