Pabriks: Mediķiem acīmredzot ir ļoti grūti "iznest" pandēmijas radīto slogu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks FOTO: Paula Čurkste/LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) valdībā atbalstītu striktākus ierobežojumus Covid-19 mazināšanai.

Ministrs sacīja, ka kopumā jāseko tam, ko valdībai piedāvās eksperti un Veselības ministrija. Ja būs nepieciešams, tad vajadzēs striktākus ierobežojumus, jo mediķiem acīmredzot ir ļoti grūti "iznest" pandēmijas radīto slogu.

"Es atbalstītu [stingrākus ierobežojumus], jo nav citu variantu," piebilda ministrs.

2

Vaicāts par to, vai atbalstītu arī "stingru lokdaunu", ministrs atbildēja, ka jāatbalsta tie pasākumi, kuri spēj mazināt inficēšanās līkni, taču "velns slēpjas detaļās", kas nozīmē, ka ierobežojošajiem pasākumiem jābūt balstītiem saprāta robežās. "Esmu par stingrību, kas balstīta uz saprātu un zinātni," uzsvēra Pabriks, atgādinot, ka nedrīkst būt tādi pārpratumi kā pērn ar tirgojamiem preču sarakstiem.

Lai arī armijā absolūti lielākā daļa karavīru jau ir vakcinēti, Pabriku satrauc gadījumi, kad inficēšanās konstatēta vakcinētiem karavīriem. Tas nozīmē, ka karavīri pārsvarā inficējas ģimenēs. Lai arī karavīri Covid-19 pārslimo viegli, tomēr karavīrs slimības laikā ir prombūtnē un tas var ietekmēt armijai dotos uzdevumus. Pabriks arī atgādināja, ka patlaban NBS ir iesaistīti vairākās papildfunkcijās - Latvijas-Baltkrievijas robežas apsargāšanā un sniedz atbalstu vakcinācijas centriem.

Kā ziņots, Covid-19 krīzes attīstības negatīvo tendenču dēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi. Kariņš norāda, ka padomes sēde sasaukta, jo veselības ministrs informējis, ka Covid-19 dati uzrāda attīstības tendences, kuras ir sliktākas, nekā tika prognozēts. Sēdes laikā padome uzklausīs Veselības ministrijas ekspertus, lai spriestu par turpmāko rīcību.

Pavļuts svētdienas vakarā tviterī pavēstīja, ka ir ienākuši pirmie dati un ekspertu secinājumi par ieviesto ierobežojumu ietekmi uz sabiedrības uzvedību, kuri rāda, ka kontaktu samazinājums ir 5-10%, kas esot daudz mazāk, nekā tika plānots, ieviešot valstī ārkārtējo situāciju. Līdz ar to prognozes attiecībā uz Covid-19 krīzes attīstību esot sliktākas nekā pirms nedēļas. "Nepieciešams būtiski lielāks faktiskais kontaktu samazinājums," apgalvoja veselības ministrs.

TVNET jau ziņoja, ka saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā pagājušajā nedēļā dienu no dienas sasniedza jaunus rekordus - tika fiksēts lielākais vienā dienā atklāto Covid-19 gadījumu skaits, bet nedēļas nogalē slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits pirmo reizi kopš februāra pārsniedza 1000.

Strauji turpina kāpt arī saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs - iepriekšējās diennakts laikā tas palielinājās no 1195,4 līdz 1266,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība jau oktobra sākumā lēma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī no 11.oktobra līdz 2022.gada 11.janvārim, vienlaikus nosakot vairākus ierobežojumus ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību.

Uz augšu
Back