Bērnudārzi Rīgā nepieciešamības gadījumā darbosies dežūrrežīmā

FOTO: Shutterstock

Stājoties spēkā stingrākiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, Rīgas bērnudārzi nepieciešamības gadījumā organizēs darbu dežūrrežīmā,  informēja pilsētas domē.

Rīgas pašvaldības bērnudārzi pakalpojumu nodrošinās klātienē, nepieciešamības gadījumā elastīgi pārkārtojot darba laiku un organizējot darbu dežūrrežīmā.

Vienlaikus pašvaldība aicina vecākus bērnu uz pirmsskolu nevest, ja ir iespēja mazuli pieskatīt mājās.

Skolas ir gatavas darbam attālināti, nodrošinot izglītības procesu, kā arī pārtikas paku izsniegšanai pēc attālināto mācību atsākšanās.

Tāpat tuvākajā laikā Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) aicinās skolas apzināt situāciju skolēnu ģimenēs saistībā ar tehnoloģiju nodrošinājumu un nepieciešamības gadījumā audzēkņiem piešķirs viedierīces, līdzīgi kā tas bija pērn.

Interešu izglītības iestādes un profesionālās ievirzes mūzikas, mākslas un sporta skolās izglītības process tiks nodrošināts attālināti.

Lai nodrošinātu cilvēku pulcēšanās ierobežojumus, tiks izvērtēta iespēja slēgt visus 25 pie izglītības iestādēm esošos iežogotos sporta un aktīvās atpūtas laukumus, tostarp arī Centra sporta kvartālu.

IKSD iestādes sporta bāzes treniņiem varēs izmantot tikai valsts izlašu sportisti un profesionālie sportisti, kuriem ir darba līgumi. IKSD telpas saviem mēģinājumiem varēs izmantot tikai profesionālie kultūras nozares kolektīvi.

Kā ziņots, no šodienas valstī ieviesti īpaši stingri Covid-19 ierobežojošie pasākumi jeb "lokdauns".

Tostarp līdz 29.oktobrim pagarinātas skolēnu rudens brīvdienas. Rudens brīvdienas netiek pagarinātas skolēniem, kuri mācās sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" un speciālās izglītības iestādēs, kā arī mācās tālmācībā.

Tāpat būs pieejami bērnudārzi tiem vecākiem, kuri nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību, tai skaitā starptautiskās izglītības programmas apguvi atbilstošā izglītojamo vecuma grupā. Bērnudārzos ir atļauts apvienot vairākas vienas izglītības iestādes grupas, pēc iespējas nodrošinot apvienotās grupas bērnu sastāva nemainību.

Uz augšu
Back