Navaļnijs par Saharova cilvēktiesību balvas saņemšanu: tas ir liels gods un liela atbildība

Aleksejs Navaļnijs. FOTO: Gregory Stein/shutterstock.com

Krievijā ieslodzījumā esošais opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs ceturtdien paziņojis, ka Eiropas Parlamenta (EP) prestižās Andreja Saharova cilvēktiesību balvas saņemšana ir liels gods un liela atbildība.

"Tas ir ne tikai liels gods, bet arī liela atbildība," tviterī pavēstīja Navaļnijs, kura kontus sociālajos medijos pārvalda viņa komanda.

"Es esmu tikai viens no tiem, kas cīnās pret korupciju, jo uzskatu to ne tikai par nabadzības un valstu degradācijas cēloni, bet arī par galveno cilvēktiesību apdraudējumu," pavēstīja 45 gadus vecais politiķis.

"Esmu ļoti pateicīgs Eiropas Parlamentam par tik augstu mūsu darbu novērtējumu," pavēstīja Navaļnijs.

Jau ziņots, ka EP Saharova balva trešdien tika piešķirta Navaļnijam. Opozicionāru balvai bija izvirzījuši EP deputāti no grupas "Eiropas atjaunotne".

Pagājušā gada Saharova cilvēktiesību balva tika piešķirta Baltkrievijas opozīcijas kustībai.

Kremlis šodien paziņoja, ka nerespektē Eiropas Parlamenta lēmumu.

"Mēs cienām šo iestādi, bet neviens nevar likt mums respektēt šādus lēmumus," paziņoja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Navaļnijam pagājušā gada 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite". 2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Navaļnijs uzskata, ka aiz viņa indēšanas stāv Kremlis, kas to vairākkārt noliedzis.

Pēc atgriešanās no Vācijas Navaļņijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā.

2.februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā.

EP katru gadu piešķir Saharova balvu par domas brīvību. Tā izveidota 1988.gadā, lai godinātu personas un organizācijas, kas aizstāv cilvēktiesības un pamatbrīvības. Tā nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam, un paredz arī 50 000 eiro lielu naudas balvu.

Uz augšu
Back